2000 let stará zelená maska „děsí“ na sociálních sítích. Ať se k ní nedostane Jim Carrey!

Podivná zelená maska „děsí“ uživatele sociální sítě twitter. „Nenechte Jima Carreyho, aby se k tomu přiblížil.“. Obrázek z roku 2011 se znovu objevil na twitteru a má téměř 20.000 sdílení.

 


Jedno z nejvýznamnějších světových archeologických nalezišť Teotihuacán, se nachází si 50 km severovýchodně od hlavního města Mexico City v údolí Valle de Mexico. Název Teotihuacán znamená „místo zrození bohů“. Vznik města se odhaduje na období kolem roku 100 př.n.l. a výstavba pokračovala přibližně až do 6.stol.n.l. Teotihuacán je považován za skutečnou perlu mezi dochovanými aztéckými památkami na celém světě. A právě zde byla nalezena při vykopávkách nalezena, mimo jiných dalších cenných artefaktů, jedinečná zelená maska. A ta nyní „děsí“ lidi na sociálních sítích.

Ať se k ní nedostane Jim Carrey!

Obrázek, který začal recirkulovat na Twitteru 12. srpna, pochází už z roku 2011. Maska byla nalezena spolu z dalšími artefakty jako například hliněnou keramikou či hadími figurkami a také s ostatky obětí. Vědci z mexického Národního institutu antropologie a historie (INAH) se domnívají že se jedná o pozůstatky rituálu při zahájení stavby pyramidy boha slunce. Nyní si obrázek masky našel cestu zpět na Twitter, a spojení s filmem Maska s Jimem Carrey na sebe nenechalo dlouho čekat. Jeden z uživatelů twitteru napsal: „Nenechte Jima Carreyho, aby se k tomu přiblížil.“

Nenechte Jima Carreyho, aby se k tomu přiblížil

Další z uživatelů odpověděl: „Nedotýkáme se toho, že? Necháváme strašidelnou masku tam, kde jsme ji našli, že?“

Nedotýkáme se toho, že? Necháváme strašidelnou masku tam, kde jsme ji našli, že?

Jeden z posledních dodal: „. Nechte to v zemi, prosím vás“ Tak snad nám maska nepromění nikoho v kresleného maskovaného muže s šílenými nadpřirozenými schopnostmi. Nebo to chceme?

Nechte to prosím v zemi

Zdroj: survivalupdate.com


(Visited 49 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu