30 tisíc nezaměstnaných uprchlíků! Rakousko řeší další palčivý problém. A co Německo, Francie, Itálie atd?

Zpráva rakouského pracovního úřadu AMS rozproudila diskuzi o uplatnění migrantů, žádajících v zemi o azyl. Integrace uprchlíků na trhu práce se nedaří a oficiální čísla mluví o 28 925 přistěhovalců bez práce. V zemi je však blíže neurčené množství ilegálních migrantů.

Neustávající příval nových obyvatel do Rakouska vzbuzuje otázku: co s nimi? Ukazuje se totiž, že žadatelé nejen že nepracují, ale ani nejsou zaměstnatelní. Například 90 procent Afghánců, kteří k našim jižním sousedům přicházejí, má pouze povinnou školní docházku.

Uprchlíci ze Sýrie, Iráku či Íránu na tom nejsou o nic lépe. Pracovnímu úřadu dělá vrásky zejména nárůst čísla nezaměstnaných o 23,2 procenta oproti loňskému roku s tím, že se letos očekává dalších deset tisíc nezaměstnaných.

Dlouhodobá nezaměstnanost souvisí s dlouhými čekacími procedurami pro azyl. „Azylové řízení trvá půl až dva roky. To je pro integraci do pracovního prostředí nepříznivé,“ říká šéf Veřejné pracovní služby AMS Johannes Kopf. Problém vidí nedostatečných dovednostech případných uchazečů o zaměstnání, které je demotivují a odsuzují pouze k špatně placené druhořadé práci.

zdroj : ams

Mar

(Visited 9 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku