ANGELA MERKELOVÁ CHCE V RÁMCI BOJE S „MUTANTY“ PŘES EVROPSKOU KOMISI NAŘIZOVAT LOCKDOWNY CELÉ EVROPĚ

Německá kancléřka Angela Merkelová (Foto FNDE Wikimedia Commons)

V úterý 19. ledna 2021 jednala německá kancléřka Angela Merkelová s premiéry zemských vlád o zpřísnění pravidel lockdownu a jeho prodloužení. V usnesení z Videokonference mezi kancléřkou a hlavami zemských vlád z 19. ledna 2021 se v bodě 15 uvádí, že na Evropské radě 21. ledna 2021 bude Německo usilovat o přijetí srovnatelných a synchronizovaných opatření v evropských zemích k detekci a zadržování virových mutantů a ke snížení výskytu infekcí obecně, aby se zabránilo dalším omezením vstupu. Znamená to, že Německo bude usilovat o řízení protiepidemických opatření v rámci celé Evropské Unie. Ve vládním dokumentu jsou virové mutace skutečně nazývány mutanty. Přinášíme překlad zmíněného článku.

WHO opakovaně uvedla, že Evropská unie má být kvůli své volnosti pohybu rovněž považována za oblast epidemie. V posledních několika měsících vedla odlišná míra infekce a různá omezující opatření k tomu, že míra infekce mezi Německem a sousedními zeměmi se navzdory přijatým opatřením vzájemně ovlivňovala. Na pozadí možných mutací, které se šíří dominantně, je nanejvýš důležitá potřeba společné strategie proti šíření viru a boje proti mutantům (v Usnesení z Videokonference mezi kancléřkou a hlavami zemských vlád 19. ledna 2021 je skutečně uvedeno slovo MUTANTI).  Usnesení z videokonference zde: BKMPK190121end.pdf


Mohlo by vás zajímat:


Na Evropské radě 21. ledna 2021 bude proto Německo usilovat o přijetí srovnatelných a synchronizovaných opatření v evropských zemích k detekci a zadržování virových mutantů a ke snížení výskytu infekcí obecně, aby se zabránilo dalším omezením vstupu. Již tento týden vydala spolková vláda nařízení o vstupu, které nahrazuje stávající omezení vstupu pro Spojené království a Jižní Afriku, která byla zavedena krátce před Vánocemi a která se nyní obecně vztahují na lidi vstupující ze zemí, které jsou klasifikovány jako distribuční oblasti problematických variant virů a kromě požadavků na nosiče virů kromě požadavků na přepravce cestujících stanoví přísnější testovací a karanténní povinnosti. Kromě stávající povinnosti desetidenní karantény, kterou lze předčasně ukončit, jakmile dojde k negativnímu výsledku testu na koronavirus provedený nejdříve pátý den karantény, zavedlo Německo povinnost testu při vstupu (strategie dvou testů) při vstupu z rizikových oblastí. V této nové strategii byla zohledněna také zvláštní situace příhraničních regionů (přeshraničně dojíždějících osob).


Čtěte také:


Povinnost testovat při vstupu lze splnit testováním do 48 hodin před příjezdem nebo testováním bezprostředně po vstupu. V případě oblastí, kde se vyskytuje zmutovaný virus, je test před vstupem povinný. Federální vláda a státy znovu zdůrazňují, že je třeba se bez vážných důvodů vyvarovat cestování do rizikových oblastí a že kromě testovací a karanténní povinnosti existuje i povinnost digitálně se registrovat pro vstupy z rizikových oblastí.

Kancléřka Angela Merkelová, která opakovaně zdůrazňovala, že uzavírání hranic je nacionalistické opatření, nyní hrozí sousedním zemím zavedením kontrol na hranicích s Německem. Jak uvádí Die Welt, požaduje, aby sousední země zavedly stejná opatření, jaká byla zavedena v Německu – což je požadavek, který německá vláda nepřednesla více jak 70 let.

(Visited 2 039 times, 5 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories