Bádensko-Württembersko: TŘI OKRESY V LOCKDOWNU

Foto: Marco Verch - ccnull.de  CC-BY 2.0

Nemělo by to skončit? Proč se některé regiony stejně zavírají? Tyto otázky pokládá neměcký deník BILD. Omezení vycházení, úplné uzavření škol a jeslí, plošné zákazy či omezení cestování, ubytování, restaurací, demonstrací, shromáždění či bohoslužeb, plošné uzavření nebo omezení obchodů a provozoven, zákazy sportu – to vše již nemělo být do budoucna podle prohlášení SPD, Zelených a FDP už vlastně možné!

Jenže: Bádensko-Württembersko nyní na noc uzavírá tři čtvrti pro neočkované lidi.

Kvůli mimořádně silnému nárůstu koronavirů je povoleno neočkovaným lidem ve třech okresech (Schwarzwald-Baar-Kreis, Ostalbkreis a Biberach – 7denní incidence: 606; 702,2; 631,9) od pondělí v noci (21 až 5 hodin). hodiny) mohou opustit své domovy pouze z dobrého důvodu – např. z naléhavých lékařských a pracovních důvodů.

A: Platí 2G! Vstup například do restaurací, hotelů (s výjimkou obchodních cestujících) a maloobchodu je od pondělí povolen pouze očkovaným a uzdraveným. Pravidla pro kina, muzea, koupaliště, restaurace a kavárny i pro většinu dalších veřejných akcí již platí. 2G-plus platí také v barech, klubech a na diskotékách.

Z tohoto omezení přístupu jsou vyňaty obchody a trhy, které slouží základnímu zásobování, jako jsou obchody s potravinami, lékárny, benzínové a poštovní úřady, balíkové služby a banky, jakož i společnosti poskytující služby blízké tělu.

Školáci musí od středy opět nosit roušky. Kromě toho platí omezení kontaktu pro neočkované osoby. Můžete se setkat pouze s jednou další osobou, sami nebo jako domácnost.

„Situace je vážnější, než kdy v této pandemii byla,“ řekl ve čtvrtek večer po konferenci na schůzce spolkových zemí o koronavirové politice premiér Winfried Kretschmann (73, Zelení).

Šlesvicko-Holštýnsko: Vláda na severu Německa v sobotu zavedla přísnější koronavirová pravidla. Nařízení o koroně přijaté kabinetem od pondělí vylučuje lidi bez očkování proti Covid-19 z velké části veřejného života.

Základní princip zní: 2G (očkovaní, uzdravení) platí pro volnočasové akce, 3G (očkovaní, uzdravení nebo testovaní) pro profesionální akce a pro mládež. Neočkovaní lidé již nesmějí navštěvovat interiéry volnočasových zařízení a restaurací. Děti do sedmi let včetně a nezletilí studenti, kteří jsou pravidelně zkoušeni ve škole, jsou osvobozeni.

A: studenti si musí ve třídě znovu nasadit roušku. Ne více než deset neočkovaných osob se nesmí účastnit soukromých vnitřních shromáždění. Stále existují výjimky pro děti do 14 let.

Durynsko: Ještě před rozhodnutím Ampel-Koalition zavedlo Durynsko model 2G s ohledem na koronovou situaci v zemi. Ale nemocniční incidence zůstává „top“ v celém Německu: 17:55!

Durynský premiér Bodo Ramelow (65, vlevo) oznámil, že chce implementovat rozhodnutí spolkové a zemské vlády o ochraně před infekcemi. PLUS: Mělo by se prověřit, zda by se v Durynsku dalo uvažovat i o plánovaných saských plánech na přísnější pravidla. “Prozkoumáme všechny body, které Sasko nyní uplatňuje, přesně to, zda jsou nezbytné, použitelné a pokryté pro nás právním základem,” řekl Ramelow.

Nové nařízení Corona ve Šlesvicku-Holštýnsku platí do 15. prosince. Totéž činí Bavorsko (15. prosince) a Sasko (12. prosince). A to není náhoda!

Protože: Trvající epidemická koronavirová nouze, která je mimo jiné právním základem pro omezení kontaktu, 25. listopadu sice končí, ale pro přísná opatření existuje třítýdenní přechodné období. Pro spolkové země by měly být stále platné nejpozději do 15. prosince – to znamená: teprve nyní mohou tvrdě zakročit.

Umožnil to kompromis, na kterém se spolkové a zemské vlády dohodly v kole s výkonnou kancléřkou Angelou Merkelovou (67, CDU) a kandidátem na kancléře SPD Olafem Scholzem (63): Zákon má být vyhodnocen za tři týdny a v případě potřeby vylepšen. Premiéři zemí vedených Unií opakovaně potvrdili, že nový „soubor nástrojů“ příliš omezuje možnosti zemí.

Zarážející: Mnoho vedoucích představitelů zemí nadále argumentuje sedmidenním výskytem. Předseda vlády a kancléřství se ve čtvrtek na summitu Corona dohodli na nových limitních hodnotách nemocnic: takzvané míře hospitalizace s hodnotami 3, 6 a 9. Tyto hodnoty nyní vlastně určují náš každodenní život!

Vyplývá to z počtu hospitalizací na 100 000 obyvatel během sedmi dnů – a může tak poskytnout informaci o vytíženosti nemocnic v regionu.

V závislosti na tom, jak vysoká je míra hospitalizace ve spolkové zemi, by měla platit různá opatření. Prostředky: Koronová opatření jsou nyní založena na počtu lidí, kteří musí být kvůli Coroně ošetřeni v nemocnici.

Také to znamená: výskyty již nejsou rozhodujícím kritériem – jak mnoho odborníků již dlouho požaduje …

“Index hospitalizace je nyní rozhodujícím faktorem,” řekla kancléřka Angela Merkelová (67, CDU) na tiskové konferenci po konferenci premiérů spolkových zemí.

Po 15. prosinci už by tvrdá opatření neměla být proveditelná – 25. listopadu vstoupí v platnost plány semaforů schválené Spolkovou radou. Tato omezení jsou stále možná se státními předpisy:

Omezení kontaktu
Distanční předpisy
Omezení kapacity, např. požadavky na počet návštěvníků akcí
Požadavek na masku
Přístupové předpisy pro očkované a rekonvalescentní (2G) nebo testované (3G)
Hygienické požadavky na firmy
Požadavky na provoz škol
Sběr kontaktních údajů v restauracích nebo na akcích

A nově k tomu celoplošně po celém Německu přibudou:

3G na pracovišti
Povinnost domácí kanceláře – homeoffice (znovuzavedení)
3G v dopravě
Povinné testování v domovech pro seniory nebo na klinikách
Pro omezení je pak rozhodující třístupňový nemocniční výskyt


(Visited 19 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku