BERLÍN RUŠÍ POLNÍ NEMOCNICI, KTEROU VŮBEC NEVYUŽIL

Do září bude v hlavním německém městě Berlíně zrušena polní nemocnice, která měla sloužit v případě nedostatku lůžek v nemocnicích pro pacienty nakažené Kovidem. A to po týdnech strašení občanů informacemi týkajícími se právě nedostatku lůžek a kapacit v berlínských nemocnicích. Náklady jdou do desítek milionů eur.

Ve skutečnosti byly všechny lockdowny, a tedy všechna omezení základních práv, ospravedlněna jediným argumentem: Na jednotkách intenzivní péče by bylo příliš málo lůžek a hrozil stav jako v Itálii v březnu 2020. Přitom byl počet lůžek snížen již loni v létě. Berlín jde nyní ještě o krok dále.

Na jaře koupilo město, které tak rádo přerozděluje peníze daňových poplatníků, na výstavišti pohotovostní nemocnici s kapacitou přibližně pro 500 nakažených osob. Cena: 13,4 milionu eur. Ta měla fungovat v případě, pokud by berlínské kliniky v průběhu pandemie dosáhly svých limitů. Stát navíc za využití prostoru platil státem vlastněné společnosti Messe Berlin GmbH zhruba 1,2 milionu eur měsíčně. Skutečné stavební náklady se pohybovaly kolem 24,6 milionů eur.

Zatímco někteří politici již hovoří o čtvrté vlně, berlínský senát zahájil demontáž nemocnice. Ta by měla zmizet do konce září.

I když se mediálně opět vyhrožuje, že přijde další epidemie, berlínský senát zajišťuje, aby se počet dostupných nouzových lůžek nadále snižoval. Někdo to může uvítat jako rozumné opatření k úspoře peněz v rozpočtu. Řeči o nedostatku nouzových lůžek jsou však přijímána absurdně. Pokud by tento nedostatek skutečně existoval nebo kdyby na podzim znovu hrozil, zůstaly by tyto nouzové postele k dispozici jako rezerva.

Znamenat to může pouze jediné: Počet lůžek se výrazně sníží, takže na konci podzimu lze znovu říci: Základní práva perdu, další lockdown je tu.


(Visited 95 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email