fbpx

Čína eviduje 41 obětí nového viru, už dorazil do Evropy. Jeden případ v Paříži, druhý v Bordeaux.

Potvrzené případy výskytu koronaviru - zdroj: WHO
Předchozí článek
Další článek

Čínské úřady už evidují nejméně 41 obětí nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v jedenáctimilionovém městě Wu-chan.  Případy úmrtí už nejsou hlášeny jen z provincie Chu-pej, ale i z dvou dalších regionů. Virus již dorazil také do Evropy. první dva případy se objevili ve Francii

Aktualizace: 25. 1. 2020 1:05

Jak informovali francouzské úřady, první nakažený se léčí v okolí Paříže, druhý na jihozápadě země, v Bordeaux. Oba prý nedávno přicestovali z Číny. Některé evropské země, jako například Velká Británie či Itálie, v souvislosti s šířící se nákazou, zavedli přísnější opatření a oddělené kontroly na letištích pro cestující z postižených oblastí. Ministerstvo zahraničních věcí ČR informovalo, že čínské úřady přistoupily za účelem karantény v souvislosti s nárůstem počtu osob nakažených koronavirem (označovaný jako 2019-nCoV) k uzavření přístupu a dopravy  v následujících městech v provincii Hubei: Wuhan, Ezhou, Xiantao, Zhijiang, Qianjiang, Huanggang, Chibi, Huangshi. MZV zároveň doporučilo do těchto měst necestovat. Státní zdravotní ústav (udaje k 20.1.2020) na svých webových stránkách také informuje o zemích, kam již byl koronavirus importován. Kromě posledního případu z Francie se jedná o Thajsko, Japonsko, jižní Koreu a USA.

Potvrzené případy výskytu koronaviru – zdroj: WHO

odkaz: Novel Coronavirus (2019-nCoV) SITUATION REPORT – 4 24 JANUARY 2020

Dosud nepříliš zmapované onemocnění postiženým osobám způsobuje horečky, kašel a problémy s dýcháním a může přejít v zápal plic. Jeho původ zatím není objasněný. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se ale zřejmě na člověka přenesl z nakažených divoce žijících zvířat prodávaných nezákonně na jednom wuchanském tržišti.

Zdroj: ČTK, WHO, SZÚ, MZV ČR

Aktualizace 25. 1. 2020 1:05: Podle South China Morning Post je počet obětí již 41, a počet nakažených více než 1000 případů.

 

(Visited 65 times, 1 visits today)
Předchozí článek
Další článek

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu