DÁNSKO RUŠÍ OD ŘÍJNA VEŠKERÁ PANDEMICKÁ OPATŘENÍ

Foto zdroj: Pixabay

V Dánsku mohou lidé od října opět volně dýchat. Vláda Mette Frederiksen ruší veškerá koronavirová omezení. K datu uzávěrky nebude v celém království vyžadován ani požadavek na nočení roušek nabo respirátorů, ani test, ani žádný požadavek na důkaz o prodělání nemoci nebo očkování.

Dánská vláda Mette Frederiksen, předsedkyně dánských sociálních demokratů, se jasně odlišuje od politiky režimu Merkelové obecně a zejména i od německých sociálních demokratů. Frederiksenové vláda poskytuje žadatelům o azyl, „uprchlíkům“, migrantům a „zachráněným osobám“ služby, nikoli v hotovosti, ale v naturáliích. Po tomto rozhodnutí se výrazně snížil zájem severních a středoafrických obyvatel o „útěk“ do Dánska. Důsledně uplatňovaná politika deportací osob, které se dopustily trestných činů v řadách výše uvedených skupin osob, zajistila, že počet potenciálních zájemců bude opět výrazně nižší. Vláda Mette Frederiksen cítí – na rozdíl od zástupců vlády v mnoha jiných zemích – první, druhou a třetí linii odpovědnosti vůči svým vlastním lidem.

Nyní se dánská vláda v oblasti koronavirové politiky vydává úplně jinou cestou než režim Merkelové. Zatímco Merkelová a podobní zavádějí novou formu politiky apartheidu, aby se obyvatelstvo stalo submisivním a aby je dokázalo udržet v otroctví, vláda Mette Frederiksenové zruší od října poslední koronavirová omezení, která jsou ve srovnání s Německem výrazně nižší. Od 1. října bude zcela odstraněn požadavek na zakrytí úst a nosu, testovací požadavek nebo povinnost poskytnout důkaz pro kohokoli nebo čehokoliv. Již v září by mělo dojít k výraznému uvolnění v celém království. Hranice výskytu, o jejichž významu se vzrušená diskuse rozhořela i v Německu, se posunují výrazně nahoru.

Dánsko má vysokou životní úroveň a velmi dobrý sociální systém – alespoň pro ty, kteří chtějí žít a pracovat v zemi. Plat v Dánsku je ve srovnání s ostatními zeměmi EU poměrně vysoký a každému občanovi v zemi je automaticky hrazeno zdravotní pojištění. Ve všech profesích existuje všeobecný pracovní týden v délce 37 hodin a dokonce i důchodci z Německa tam mohou čerpat svůj důchod z Německa, když se přestěhují do Dánska.


(Visited 2 633 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

more recommended stories

%d bloggers like this: