DÁNSKO SE STANE PRVNÍM EVROSPKÝM STÁTEM, KTERÝ DEPORTUJE SYŘANY ZPĚT DO JEJICH ZEMĚ

Fotka od un-perfekt z Pixabay

Dánsko se rozhodlo poslat 94 syrských uprchlíků do deportačních táborů a dospělo k závěru, že v Damašku a jeho přilehlých oblastech lze nyní bezpečně pobývat. Dánsko se stane první evropskou zemí, která sděluje syrským uprchlíkům, že se musí vrátit do své domovské země, a tvrdí, že je to pro ně již nyní bezpečné.

Poté, co skandinávský národ prohlásil, že Damašek a jeho přilehlé oblasti jsou bezpečné, zbavil 94 syrských uprchlíků povolení k pobytu. Syrští migranti zbavení svého statusu budou posláni do deportačních táborů, nebudou však nuceni opustit zemi.

“Syrským uprchlíkům jsme dali jasně najevo, že jejich povolení k pobytu je dočasné. Může být zrušeno, pokud ochrana již nebude potřebná,” řekl dánský imigrační ministr Mattias Tesfaye pro The Telegraph. Tesfaye minulý měsíc uvedl, že jeho země byla k syrským uprchlíkům „otevřená a poctivá od samého začátku“.

Dánský ministr pro přistěhovalectví zdůraznil, že jeho země „poskytne lidem ochranu tak dlouho, jak je potřeba“, avšak „když se podmínky v domovské zemi zlepší, měl by se bývalý uprchlík vrátit domů a obnovit tam vlastní život“.


ČTĚTE TAKÉ:


Rozhodnutí přišlo poté, co se imigrační oddělení rozhodlo rozšířit bezpečné oblasti v Sýrii přidáním guvernorátu Rif Dimashq, který zahrnuje Damašek. Navzdory rozhodnutí Německa deportovat zločince zpět do Sýrie by Dánsko bylo prvním evropským národem, který by obyčejným syrským uprchlíkům řekl, aby se vrátili do své země. Dánská premiérka Mette Frederiksenová nedávno uvedla, že cílem její země je přijímat „nulové počty“ žadatelů o azyl v rámci silné protimigrační politiky. Rozhodnutí Dánska kritizují skupiny pro lidská práva.

“To, že se dánská vláda snaží přimět lidi zpět do rukou tohoto brutálního režimu, je děsivou urážkou uprchlického práva a práva lidí na bezpečí před pronásledováním,” říká Steve Valdez-Symonds, ředitel pro práva uprchlíků a migrantů z Amnesty International. „Toto bezohledné porušení dánské povinnosti poskytovat azyl také riskuje zvýšení pobídek pro ostatní země, aby opustily své vlastní závazky vůči syrským uprchlíkům.“

“Nejen, že to ohrozí životy ještě více žen, mužů a dětí.” Přidá to k důvodům, které způsobují, že lidé cestují stále dál do zahraničí, aby hledali bezpečí pro sebe a svou rodinu, “dodal. OSN požaduje okamžité příměří v Sýrii. Vyšetřovací komise OSN pro Sýrii v pondělí uvedla, že jejím „zastřešujícím“ doporučením je okamžité a trvalé příměří v zemi.

Komise vydala zprávu, která má být předložena Radě OSN pro lidská práva (HRC) a zaměřuje se na zmizení a zadržování lidí v desetiletém konfliktu. „Takové příměří musí být skutečné a měla by být zavedena ochranná opatření, která zajistí, že se nebude používat pouze jako prostředek k přípravě nových útoků, ale místo toho poskytne prostor pro jednání vedená Syřany a pro obnovení základních lidských práv. Práv, která byla tak dlouho odepřena, “uvedla dále komise.

Zdůrazňujeme, že ani jedna válčící strana v Sýrii nerespektovala práva zadržených osob. Síly Assadova režimu „svévolně zadržovaly, mučily a hromadně popravovaly zadržené osoby, spáchaly válečné zločiny i zločiny proti lidskosti,“ uvádí se ve zprávě. “Vězni z řad mužů a žen byli také znásilňováni,” dodalo.

Zpráva s 30 stránkovou stránkou vyšetřovací komise vycházela z více než 2 500 rozhovorů provedených za 10 let a z vyšetřování více než 100 konkrétních vazebních zařízení.


(Visited 3 472 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email