Dánský hlídkový člun v Egejském moři neuposlechl rozkaz a zachraňoval migranty

Ilustrační foto: By Ggia - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

Dánský člun hlídkující v rámci operace Poseidon v Egejském moři místo aby chránil hranici EU, zachraňoval migranty.  Posádka lodi zachránila 33 migrantů z gumového člunu. Následně neuposlechla rozkaz vrátit je na moře a místo toho je odvezla na Řecký ostrov Kos.

Dánská loď hlídkovala na  moři mezi Tureckem a nejvýchodnějšími řeckými ostrovy v rámci operace Poseidon – mise hraničního dohledu na podporu Řecka, koordinovaná agenturou pro ochranu hranic Frontex. Jens Moller, policejní šéf řídící dánskou jednotku podílející se na této operaci, sdělil dánské televizi, že posádka lodi zachránila 33 uprchlíků směřujících do Řecka v gumovém člunu, když dostala příkaz z ústředí Operace Poseidon, aby migranty znovu vrátili na gumový člun a odtáhli ho mimo řecké vody. Tento rozkaz ale posádka dánské lodi odmítla s tím, že by to ohrozilo životy lidí a migranty odvezla na řecký ostrov Kos.  Od dánské ministryně obrany si posádka vysloužila pochvalu.

 

(Visited 1 297 times, 1 visits today)
Výsledky voleb se nám nelíbí, budeme demonstrovat. "Milion chvilek" slovenská verze.
Sever Itálie je v karanténě. V pohybu jsou omezeny miliony lidí. Omezení pro celou zemi

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

KORONAVIRUS - COVID-19