DESETKRÁT VÍCE DĚTÍ PO PANDEMII JIŽ NESPORTUJE

Photo : PxHere

Lockdown dělá naše děti nemocnými. To se obzvlášť potvrdilo od začátku roku 2021 při druhém lockdownu: Méně cvičení a více času před obrazovkou vede u dětí nejen k únavě a pomalosti, ale také k psychickým problémům.

Na jaře 2020 to byla po lockdownu to jedna z mála dobrých zpráv: studenti strávili mnohem více času před obrazovkou, ale také se více pohybovali. Doba cvičení u dětí a dospívajících se zvýšila z průměrně 107 minut denně na 144 minut. Bylo za to hodně chvály.

Je po všem: při druhém lockdownu od prosince 2020 do dubna 2021 se z našich dětí opět staly gaučové brambory. Čtyři až 17. leté děti se pohybovaly v průměru pouze 66 minut denně, dokonce ani ne o polovinu méně než v předchozím roce. Vědci z Karlsruhe Institute of Technology (KIT) získali data z aktuálních údajů dlouhodobé studie. Zároveň se čas, který děti a dospívající strávili před obrazovkou, zvýšil o dalších 28 minut na 222 minut denně. Současná JIM-studie dokonce stanovila průměrnou dobu využití médií dětmi na 260 minut denně.

Lockdown dělá děti pomalými a tlustými. A tím špatné zprávy nekončí: „Polovina respondentů uvedla, že jejich pohyb výrazně poklesl,“ uvádí Alexander Woll, vedoucí Institutu pro sport a sportovní vědu (IfSS) v KIT. Téměř 30 procent zvýšilo svou váhu kvůli nečinnosti. Varovné znamení, řekl Woll: „Výsledky studie jsou velmi znepokojivé, protože cvičení podporuje nejen kondici, ale také vaši vlastní pohodu a nakonec i imunitní systém – což je v době pandemie o to důležitější.“

Každé třetí dítě vykazuje psychické problémy. Studie COPSY, kterou provedla University Medical Center Hamburg-Eppendorf, nedávno ukázala, jak moc pandemie ovlivňuje rodiny: čtyři z pěti dětí a dospívajících pociťuje z koronavirové krize stres. Účastníci hlásí více hádek v rodinách, více problémů ve škole a horší vztah s přáteli. Každé třetí dítě dokonce vykazuje psychologické abnormality. A vyšetřování Eppendorfer také potvrzuje pozorování KIT: Desetkrát více dětí než před pandemií a dvakrát tolik než v prvním lockdownu již vůbec necvičí. Pandemie činí naše děti pomalými, nemocnými a tučnými.


(Visited 77 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email