Drzé a nezákonné, odpověděl Trumpův tým na předvolání šéfa Bílého domu ve věci ústavní žaloby

https://pixabay.com/cs/photos/trump-prezident-amerika-politika-2704264/

Právní tým prezidenta Donalda Trumpa poslal Senátu plamennou odpověď na předvolání šéfa Bílého domu ve věci ústavní žaloby, což ukazuje rétoriku, kterou hodlá Trumpův právní tým v nadcházejícím soudním procesu použít.

Jak informovala agentura AP a MSNBC, v Trumpové odpovědi na předvolání před Senát jsou dva články obžaloby označené za “nebezpečný útok na právo amerického lidu svobodně si zvolit svého prezidenta” . Dokument nastiňuje obhajobu, kterou by měli obhájci prezidenta použít před Senátem. “Je to nestoudný a nezákonný pokus zvrátit výsledek voleb v roce 2016 a zasahovat do voleb v roce 2020, které se budou konat již o několik měsíců,” uvádí se v Trumpové odpovědi na formální předvolání.

https://pxhere.com/cs/photo/495369

Trumpová obhajobu v Senátu povede právní poradce Bílého domu Pat Cipollone a prezidentů osobní právník Jay Sekulow. Součástí týmu by měla být i Jane Raskinová, která byla členkou prezidentova právního týmu i během vyšetřování zasahování Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016 vedeného zvláštním vyšetřovatelům Robertem Mueller.

Sněmovna reprezentantů, v níž mají většinu demokraté, 18. prosince rozhodla o podání ústavní žaloby na prezidenta Trumpa ve věci zneužití pravomoci a maření vyšetřování vedeného Kongresem. Podání žaloby souvisí s obviněními, že Trump zastavil americkou vojenskou pomoc Ukrajině, aby ji donutil spustit vyšetřování proti jeho možnému rivalovi v příštím prezidentských volbách Joeovi Bidenovi a jeho synovi Hunterovi.

Prezidenta může uznat vinným a odvolat z úřadu jen Senát, kde však mají většinu křesel (53 ze 100) republikáni, kteří impeachment prezidenta svorně odmítají. Trump návrh obžaloby ve středu na Twitteru označil za  “další podvod” ze strany demokratů.

zdroj : twitter , msnbc.com , ap.org , pxhere.com 

čtěte také :

VIDEO. Praha. Projev starosty Řeporyjí Novotného před druhou volbou 1. místopředsedy ODS. Zadýchaný u každého slova. Slintající. Šišlající. Smějící se venkovu. Neschopen říct pět slov z paměti

VIDEO. Francie. Štrasburk. Protesty proti politice Emmanuela Macrona se stupňují. Bouří se i hasiči. Útoky v No-go zónách, které prý neexistují.

VIDEO. Megan a Harry si zaregistrovali obchodní značku „Královští ze Sussexu“ ´Sussex Royal´ a hodlají se živit sami

VIDEO ROZHOVOR s Tomášem Zdechovským. Poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL od roku 2014

Praha. Pražský primátor Hřib “Satan” úspěšně pokračuje v ničení vztahů Česko – Čína. Šanghaj přerušila oficiální styky s Prahou. Čínské finanční centrum Šanghaj pozastavilo oficiálně styky s Prahou

 

(Visited 35 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku