EU chce digitální občanský průkaz pro občany EU

Občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, školní a školicí osvědčení a mnoho dalšího by mělo být uloženo pod jedním ID.

Kdokoli v EU, který jako občan EU chce kontaktovat úřady, instituce nebo společnosti za účelem využití oficiálních nebo obchodních služeb nebo podání žádosti, by měl mít možnost tak učinit pomocí digitálního ID. To by mělo nahradit peněženku, kabelku i portfolio aplikací. Protože by tam mělo být uloženo naprosto vše: občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, osvědčení o škole a výcviku a mnoho dalšího [viz zpráva ABC News].

Projekty digitalizace jsou důležitou součástí balíčku obnovy EU po koronavirové krizi: Hospodářský fond ve výši 750 miliard EUR obsahuje měřítka pro členské státy: Mají utratit pětinu peněz na digitální projekty, jako je digitalizace veřejné správy.

Evropská komise se snaží ale i uklidnit kritiky: Spolu s ID je uloženo pouze tolik dat, kolik je nezbytné k identifikaci osoby. Můžete ovlivnit, co je tam uloženo a co ne. Je to ale začátek. Nejpozději v příští krizi nebo pandemii by přísnější zákony mohly občany připravit o iluzi: Krok k dokončení digitálního sledování pak není daleko.

(Visited 101 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email