Facebook a Instagram zakážou veškerý obsah obsahující frázi „Stop The Steal“

Facebook a Instagram bude nyní odstraňovat veškerý obsah, který obsahuje frázi „Stop The Steal“. Tvrdí, že je spojen s násilím. Ve svém prohlášení viceprezident Facebooku pro integritu Guy Rosen a Monika Bickert, jejich viceprezidentka pro globální řízení politiky, uvedli, že gigant v sociálních médiích odstraní obsah obsahující frázi „Stop the Steal“ z Facebooku i Instagramu

„V listopadu jsme odstranili původní skupinu Stop the Steal a pokračovali jsme v odstraňování stránek, skupin a událostí, které porušují naše zásady, včetně výzev k násilí,“ uvádí se v prohlášení: “Umožňovali jsme  debaty týkající se výsledku voleb, a to bude pokračovat”. Dále uvádějí, že značný počet příspěvků obsahující frázi „Stop The Steal“ se jim již podařilo odstranit. Tyto kroky přišlo poté, když byl Ali Alexanderovi, jedenomu ze zakladatelů hnutí „Stop The Steal“, natrvalo pozastaven účet Twitteru a také mu byli pozastaveny účty PayPal a Venmo.

Zákaz „Stop The Steal“ na Facebooku a Instagramu je zatím posledním krokem společnosti po protestech v kapitolu. Facebook zakázal lidem sdílet fotografie nebo videa z demonstrací a také maže jakoukoli chválu na protesty.  Prezidentu Trumpovi byl minulý týden dočasně pozastaven z Facebooku i Instagramu, spolu s mnoha dalšími platformami, včetně Twitteru, kde byl jeho účet natrvalo zakázán. “Šokující události posledních 24 hodin ukazují, že prezident Donald Trump má v úmyslu využít svůj zbývající čas ve funkci k podkopání mírového a zákonného přechodu moci k jeho zvolenému nástupci Joe Bidenu,” napsal Zuckerberg v příspěvku na Facebooku oznamujícím “opatření”.

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining…

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Čtvrtek 7. ledna 2021

 

Navzdory cenzurování prezidentových výzev k ukončení násilí, Zuckerberg pokračoval v tvrzení, že prezident Trump použil Facebook „k tomu, aby akce odsoudil, a nikoli aby odsoudil jeho příznivce. “  Weby Alt Tech, jako Gab, Parler, Rumble a další, zaznamenaly masivní nárůst uživatelů od okamžiku, kdy Big Tech zasáhla prezidenta a jeho příznivce. Gab hlásil 750% nárůst provozu po odstranění prezidenta Trumpa z Twitteru a Parler hlásil 355% nárůst stahování aplikací.

Společnost Amazon nechala síti Parler v neděli o půlnoci vypnout hosting. Parler tedy už není dostupný na webu ani v aplikacích.  CEO Parleru John Matze zhruba před hodinou v posledním příspěvku upozornil, že výpadek může trvat déle, než se čekalo. Jeho službu totiž odmítla většina dalších poskytovatelů hostingu. Parler nyní  podává žalobu na Amazon s tvrzením, že se domlouvají s Twitterem. Síť Parler už před Amazonem začali bojkotovat Google a Apple, když stáli jejich aplikaci ze svých obchodů s tvrzením, že síť není dostatečně moderována proti ” šíření nenávistné rétoriky”- česky: dostatečně cenzurována.

(Visited 414 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu