FRANCIE A ŘECKO ZAVÁDĚJÍ POVINNÉ OČKOVÁNÍ

Francie zavádí povinné koronové očkování pro zdravotnické a pečovatelské pracovníky. Prezident Emmanuel Macron to v pondělí odůvodnil v televizním projevu rychlým rozšířením delta varianty koronaviru. Všichni zaměstnanci nemocnic, domovů důchodců nebo pečovatelských ústavů musí být očkováni nejpozději do 15. září, uvedl Macron. Pro rizikové skupiny bude od září také posilovací očkování třetí dávkou.

Krátce předtím také Řecko rovněž oznámilo, že očkování bude povinné. Podle předsedy vlády Kyriakose Mitsotakise bude platit od poloviny srpna pro zaměstnance v domovech důchodců a od 1. září pro zaměstnance ve zdravotnictví. V Itálii je zavedeno povinné očkování lékařů a dalšího zdravotnického personálu již od května.

V Řecku bude lidem v budoucnu povolen vstup do restaurací a kulturních zařízení pouze v případě, pokud budou očkováni proti Koroně. V pondělí večer to oznámil řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Zaměstnanci zdravotnictví a geriatrické péče budou muset v budoucnu také podstoupit povinné očkování – jinak mohou být propuštěni ze zaměstnání. „Vzhledem k postoji některých (lidí odmítajících očkování) zemi znovu neuzavřeme,“ uvedl předseda vlády ve svém projevu ve státní televizi.

Pacienti na jednotkách intenzivní péče jsou „z 99 procent neočkovaní“, uvedl Mitsotakis k novému opatření. Stejně jako ostatní země čelí Řecko dvojí hrozbě: agresivnější variantě Delta viru koróny a vysokému počtu nenaočkovaných lidí. „Řecko není ohroženo, ale neočkovaní lidé ohroženi jsou,“ řekl Mitsotakis. V budoucnu bude povinné očkování platit také pro všechny brance.

Počet nových infekcí v Řecku za posledních deset dní po rozsáhlém uvolnění prudce vzrostl. Odborníci na Koronu vidí příčinu především v nočním životě a v párty mladých lidí. Podle evropského zdravotnického orgánu ECDC činil 14denní výskyt v Řecku v posledních dvou týdnech jen něco málo přes 70 nových infekcí na 100 000 obyvatel. V Německu se tato hodnota pohybuje kolem 11 (k 8. červenci).

V Německu se diskutuje o jeho zavedení pro zaměstnance v jeslích a školách.


(Visited 178 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email