FRANCOUZSKÝ PREZIDENT MAKRON NAŘIZUJE POVINNOU TŘETÍ DÁVKU OČKOVÁNÍ

Photo by form PxHere

Francouzský prezident Emmanuel Macron nařizuje milionům občanů třetí dávku očkování: osloveni jsou všichni Francouzi starší 65 let, kteří byli očkováni před šesti měsíci – nebo jim vyprší platnost zdravotního pasu. Macron to oznámil v televizním projevu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval obyvatele své země, aby si v boji proti koronavirové pandemii nechali píchnout třetí dávku vakcíny. Všichni lidé starší 65 let, kteří byli očkováni před více než šesti měsíci, museli do poloviny prosince dostat takzvanou booster dávku, nebo li posilovací vakcínu proto, aby jejich očkovací průkaz zůstal platný, řekl Macron v úterý v televizním projevu.

Zdravotní (nebo také očkovací) průkaz umožňuje ve Francii navštěvy restaurace a mnoho veřejných institucí. Macron řekl, že by se posilovací očkování mělo ještě více prosazovat. Zdravotní průkaz dostane každý, kdo je očkován proti koronaviru, má negativní korona test nebo se nedávno zotavil z nemoci Kovid-19.

Přeočkování bylo zatím ve Francii schváleno pro osoby starší 65 let a vysoce rizikové pacienty. Věková hranice by měla být v prosinci snížena na osoby starší 50 let, řekl Macron. “Každý z nás musí udělat svou část,” varoval, aby zabránil smrtící “páté vlně” pandemie.

Macron apeloval na šest milionů neočkovaných Francouzů, aby se nechali očkovat. Většina pacientů s koronavirem ve francouzských nemocnicích je podle německého deníku Die WELT neočkovaná.

Téměř tři čtvrtiny francouzské populace jsou plně proočkované, včetně 88 procent dospělých. Jde o jednu z nejvyšších proočkovaností v Evropě


(Visited 15 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku