GREAT RESET: 4. průmyslová revoluce – KRACH NEBO DIKTATURA?

Ekonomiky globálního světa se dostaly do krize, která pomalu dosáhla svého vrcholu. Dluhy se mají platit – platí to jak u těch osobních, tak firemních a neméně potom u těch státních. Statní zadluženost v globálním světě dosáhla ale takových rozměrů, že se jakákoliv možnost řešení tohoto problému zdají bez drtivého dopadu na globální svět a lidi v podstatě nereálná.

Současný systém je naprosto neudržitelný, a to zejména díky elitám, které za posledních 30 let dosáhly nebývalého bohatství zrušením segregovaného bankovního systému. Začali za vlády Billa Clintona, a to prostřednictvím politiky levných peněz centrálních bank. Zároveň se kupní síla normálních občanů a jejich životní podmínky a standardy neustále snižovaly a společnost se stále vážněji štěpila.

Zrušením segregovaného bankovního systému mohly finanční instituce globalistické elity nakupovat úvěrové banky a sloučit je se svými finančními institucemi, což bylo dříve z dobrého důvodu zakázáno. Prostřednictvím těchto úvěrových bank dokázali získat od centrálních bank téměř nekonečné prostředky ve formě půjček na nákup finančních produktů a spekulací. Jedná se o nejen o podvod, ale zejména o kriminální a korupční čin, který přivedl západní svět do bankrotu.

Je nutné si uvědomit, že doba, kdy měli šanci obyčejní občané bohatnout a zvyšovat si svojí životní úroveň skončila. Nyní nás bude čekat jen chudnutí, utahování opasků a snižování životní úrovně. Otázkou je, zdali nám zůstanou zachována alespoň naše práva a svobody, nebo se jich ať už dobrovolně nebo nedobrovolně vzdáme.

Řešení současné ekonomické krize je několik. Ani jedno z nich ale není konformní. O řešeních, která by byla spravedlivá a měla mírnější dopad na obyčejné občany se nemluví – a pokud ano, tak jsou jejich podporovatelé umlčováni.

První řešení přináší Světové ekonomické fórum v podobě Velkého resetu

S jedním řešením přišlo v čele s ekonomem Klausem Schwabem Světové ekonomické fórum, do kterého se zapojují světové elity z řad politických vůdců a zástupců bank a korporací globálního světa. Jedná se o Great Reset – známý také jako Velký restart nebo 4. průmyslová revoluce.

Hlavní myšlenkou Velkého resetu je odpuštění dluhů. Svět se podle Schwaba zbaví dluhů tak, že je jednoduše škrtne. Zbavení se tohoto břemena dluhu nám podle Schwaba umožní vybudovat ekologičtější, digitální a rovnější společnost. S tím by ale museli souhlasit věřitelé, což se jim samozřejmě moc nechce. Půjčovat peníze a zadlužovat dále státy je pro ně jednoduše prozatím výhodné. Česká republika je příkladem státu, že je zde ještě prostor pro takovéto zadlužování. Zřejmě jen dlouhosáhlá a dlouhodobá krize by věřitele donutila k tomu, aby své dluhy odpustili. A to je jeden z důvodů, proč se cíleně řítí ekonomiky národních států do totálního bankrotu. Pokud k tomu skutečně dojde, nastoupí davoská „nová normalita“ – přeměna ekonomiky a společnosti podle vizí novodobých neomarxistů bez osobního vlastnictví, práv a svobod.Druhým, opět nefunkčním a devastujícím řešením je masivní finanční podpora států centrálními bankami – a hyperinflace

 Bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi vedl pracovní skupinu států G30, která si dala za cíl najít řešení současné ekonomické krize. Základním předpokladem bylo, že masivní státní podpora skryla skutečný ekonomický rozsah krize. Pokud budeme chtít v současném ekonomickém zůstat, budeme muset začít spořit a škrtat. A to zejména státní výdaje. Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že celý svět čeká řecký scénář. Vlády celého světa budou donuceny omezit investice, což způsobí hlubokou sociální krizi. Fatální chyby se lídři Evropské Unie dopustili v souvislosti se zavedením politické měny Euro v momentě, kdy tuto měnu přijaly zejména jihoevropské státy, jako Řecko.

Záchranné balíky pro krachující státy, půjčky se zápornými úroky ve formě dluhopisů, u nás v České republice rozprodej státního zlata a další kroky nás nejenže posunuly ještě hlouběji do krize, ale zavřely nám i dveře se z této krize dostat. Pokud trend masivní státní podpory od centrálních bank bude pokračovat, nezbyde nic jiného než hyperinflace, protože tyto dluhy jsou již dnes v podstatě nesplatitelné.

Na nutnost začít splácet německý státní dluh již před více než patnácti lety upozorňovala bývalá europoslankyně a stávající poslankyně německého parlamentu za AfD Beatrix von Storch. Tehdy založila spolek s občanskou iniciativou varující před kroky Evropské centrální banky a možnou hyperinflací, pokud se státní dluh nezačne splácet. Po jejím vstupu do AfD tuto iniciativu převzala jako jeden ze svých bodů i tato strana. AfD má vypracované řešení, o tom ale budeme hovořit v jiném pořadu, možná i přímo s poslankyní Beatrix von Storch, pokud přijme do studia mé pozvání.

Špičkový ekonomové před další vážnou finanční krizí varovali na setkání Evrospkého ekonomického fóra v Davosu již v lednu v roce 2018. Zprávu o tom přinesl například německý Focus.

Hned první den Světového ekonomického fóra v Davosu v lednu 2018 promluvilo několik velikánů z finančního světa – a přineslo nepříjemnou zprávu: Nová finanční krize byla jen otázkou času.

„Pokud jsou lidé příliš spokojení, měl by být nervózní,“ řekl v úterý na Světovém ekonomickém fóru v Davosu David Rubenstein, spoluzakladatel amerického finančního investora Carlyle. Tam diskutoval s dalšími velikány z finančního světa o možnosti nové závažné krize deset let po té poslední.

„Nikdy jsme se nedokázali vyhnout další finanční krizi,“ řekl Jes Staley, šéf britské banky Barclays. To by ho naučily jeho desetiletí v oboru. Nepředpokládá však, že spouštěčem budou banky. A měl pravdu. O dva roky později tuto krizi přinesla politická koranovarivá krize.


GREAT RESET: DLOUHODOBÁ EKONOMICKÁ KRIZE NEMÁ POHODLNÉ ŘEŠENÍ – BUĎ „NOVÁ SOCIALISTICKÁ NORMALITA“, NEBO HYPERINFLACE…


Již před dvěma lety panovaly v Davosu obavy z obrovského amerického dluhu.

Protějšek šéfa britské banky Barclays z hlavní americké banky Citigroup, Michael Corbat, zaujal tehdy stejný postoj: Banky jsou dnes mnohem odolnější než v roce 2007, a to i proto, že vystoupily z mnoha obchodů.

Na druhé straně byl Corbat znepokojen vývojem na kapitálových trzích: „Vláda USA prošla během víkendu odstávkou.“ A navzdory špatným zprávám ceny na trzích stouply. Rubenstein vyjádřil znepokojení nad obrovskou horou veřejného dluhu.

Americký ekonom Kenneth Rogoff poukázal na to, že ceny akcií byly vedeny k rekordním hodnotám hlavně díky nízkým úrokovým sazbám. Díky tomu byly dluhopisy méně atraktivní například pro investory. „Nevíme, co se stane, když úrokové sazby vzrostou.“, dodal Rogoff. Politiku nízkých nebo záporných úrokových sazeb dlouhodobě vede právě i Evropská centrální banka.

Cesta Velkého resetu nebo hyperinflace způsobená nekonečným pokrýváním státních dluhů dalšími půjčkami centrálních bank jsou dva diskutované směry řešení globální ekonomické krize. Ani jedna z těchto možností není nikterak pozitivní a uspokojivá. V současné době můžeme sledovat takzvanou „hru na přetahovanou“, ve které se má rozhodnout, kterou cestou se nakonec budeme nuceni vydat. Zatím to ale vypadá tak, že převažuje cesta Velkého resetu. Podle volebních průzkumů v Německu začínají dotahovat unii CDU-CSU Zelení – Die Grünen. Dnes se dají již označit za novodobé neomarxisty – obhajují genderovou ideologii, multikulturalismus, ekofašismus a v podstatě celou agendu, ve které si máme být „všichni rovni“. Podle posledních průzkumů zaujímají na spolkové úrovni se svými 18 procenty hned druhé místo ZA CDU-CSU, která má podle prognóz 33 procent. Například ale v Hamburku vedou o více jak 13 procent a jsou zde nejsilnější stranou.


Poslouchejte každý pátek od 19.00 na Svobodném rádiu


Jako důkaz podpory plánů Velkého resetu si stačí projít mainstreamová média, jako například CNN Prima News, která 21. února tohoto roku přinesla zprávu z Hamburku, kde Zelení – Die Grünen zakázali výstavbu nových domů.

„V části Hamburku Hamburg-Nord již rok není povoleno stavět rodinné domy, za což je podle deníku Focus odpovědný Michael Werner-Boelz ze strany Zelených, který tuto městskou část od února 2020 vede. Politik zajišťuje, že požadavky červeno-rudé koaliční dohody z roku 2020 jsou v jeho oblasti striktně implementovány. V ní politici souhlasili, že nepovolí žádné nové rodinné domy, protože jsou neefektivní z hlediska využití energie a zabírají příliš mnoho místa.

„Ve vícepodlažních bytových domech může být nabídnut nový domov podstatně více rodinám nebo lidem, kteří domov hledají, na stejné podlahové ploše než v rodinných domech,“ uvedl dříve Boeltz.

Pokud by hamburský model byl etablován na celorepublikové úrovni, znamenal by de facto konec výstavby rodinných domů.“

Je to velice zarážející, ale negativní zpráva na tvrdě levicové postupy v rámci Velkého resetu stejné médium přineslo i 6. března.

„Kontroverzní a nepokrytě levicové myšlenky z Davosu se na internetu dočkaly masivní negativní reakce. Lidé kritizují, že budoucnost světa formují v rámci Davosu lidé, které nikdo nikam nezvolil.

Je zřejmé, že pandemie a ekonomické potíže milionů lidí po celém světě způsobily vzestup levicových a často populistických politiků. První střípky z Davosu se začínají zhmotňovat. Například v Německu chce strana Zelených zakázat bohatým, aby si postavili rodinný dům.“

Je nutné upozornit na skutečnost, že stejnou politiku, jakou zastávají Zelení v Německu, zastávají v České republice i Piráti. Pokud se někdo ptá, jak je možné, že dříve většinově konzervativní západní Německo volí dnes neomarxismus, socialismus a fašismus, potom odpověď je velice jednoduchá a v podstatě koresponduje se tři roky starým vyjádřením spoluzakladatele amerického finančního investora Carlyle Davida Rubensteina „Pokud jsou lidé příliš spokojení, měli by být nervózní.“ Němci neznervózněli, stejně jako spousta lidí i v České republice. Většina se stále domnívá, že po koronavirové krizi se vše vrátí do starých kolejí a blahobyt bude pokračovat. Nebude. A až si to lidé uvědomí, bude již příliš pozdě.

Dalším řešením krize je válka – ta maže všechny dluhy.

O tomto tématu se samozřejmě veřejně nediskutuje. Můžeme jen spekulovat o tom, u koho by tento způsob řešení současné krize měl podporu. Z dávné i nedávné historie ale víme, že tento způsob řešení krize byl a je používán, jestli se toho dožijeme v Evropě je zatím otázkou spíše spekulací, ignorovat ho ale nemůžeme.

Zřejmě nejschůdnější řešení nabízel americký prezident Donald Trump. Ten chtěl výrobu z Číny přesunout zpět do USA a poslat Dolar ke dnu. Přitom měl v plánu poslat elity, které se podíleli na více jak třicetiletém podvodu ke zodpovědnosti, sebrat jim jejich nakradené peníze a znovu nastartovat kapitalistickou ekonomiku postavenou na nabídce a poptávce. 

(Visited 559 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email