GREAT RESET: DLOUHODOBÁ EKONOMICKÁ KRIZE NEMÁ POHODLNÉ ŘEŠENÍ – BUĎ „NOVÁ SOCIALISTICKÁ NORMALITA“, NEBO HYPERINFLACE…

Ekonomiky globálního světa se dostaly do krize, která pomalu dosáhla svého vrcholu. Dluhy se mají platit – platí to jak u těch osobních, tak firemních a neméně potom u těch státních. Statní zadluženost v globálním světě dosáhla ale takových rozměrů, že se jakákoliv možnost řešení tohoto problému zdají bez drtivého dopadu na globální svět a lidi v podstatě nereálná.

Centrální bankéři se snaží zavést nový systém…. Musí zavést nový systém zahrnující spoustu nových systémů ekonomiky, aniž by si někdo vlastně uvědomil, co se děje. Nezavádí novou měnu nebo náhražku, ale zavádí nový globální transakční systém, který bude digitální a spravovaný soukromým subjektem. Konkrétně pak v Číně spravuje tyto prostředky Alibaba a lze předpokládat, že dalším v řadě bude Amazon. Mnoho lidí řekne, že tento systém určitě nikdo nebude chtít, ale to se šeredně plete. V Číně již tento systém funguje v podobě aplikace sociálního kreditu, tedy na bázi aplikace takové elektronické občanky, kdy za řádné fungování ve společnosti náleží jejímu majiteli odměna. Otrokářský systém.Psům se obvykle dává piškot, lidem body. Ty si promění na elektronické peníze, ze kterých poté čerpá různé benefity. Ti, kteří se nechovají ekologicky, jezdí autem, nikoli hromadnou nebo sdílenou dopravou nebo nakupují si více než by měli a nevzdělávají se „Správně politicky“, tak pak takový lidé nejen, že nemají body a nemohou čerpat tedy státní benefity, ale také nemohou být pojištěni, nemohou cestovat a nemohou si koupit ani nemovitost. Ad absurdum se může stát, že státním benefitem, kterým je zdravotní pojištění může být pro některé nedostupné. A tato představa vůbec není daleko od reality. Je nutné si uvědomit, že v Číně také nejdříve existovala aplikace e-roušky, potom covidpasu a dnes je to již zmíněná sociální aplikace. A u nás v Evropě tento vývoj tenduje naprosto stejně. Čínský virus, čínské respirátory, čínské modely, čínské aplikace. Máme e-roušku, připravuje se covidpas a nemám obavy, že by tato sociální aplikace nepřišla také. Budeme tak kompletně ovládáni systémem umělé inteligence, který bude řízen největšími korporacemi a systémem. Uvidí nás i vše, co vidíme my, ale my nikdy nezjistíme, kdo se na druhé straně dívá nebo to vše řídí.


GREAT RESET: 4. průmyslová revoluce – KRACH NEBO DIKTATURA?


Je jasné, že někteří lidé nevidí nebo nevnímají rizika a dopady, protože všechny tyto procesy spojí systém vždy s bezpečnostní hrozbou nebo i teď nově s pandemií a krizí zdravotnictví. Všechny tyto systémové otázky mají jedno společné – vyvolávat strach mezi lidmi. Díky strachu pak toto vyděšené obyvatelstvo přijme jakýkoli nesmysl, jen aby mělo pocit bezpeční a ochrany ze strany systému. Nemusím zde hovořit o historických zkušenostech, ale krátce – čarodějnické procesy. Lidé mají strach, že je kdosi uhrane nebo se neurodilo díky čárám a kouzlům, nikoli kvůli tomu, že panovník udělal řadu chyb. Následně systém pod rouškou ochrany najde způsob, jak takovou čarodějnici rozpoznat a najít. Upálí ji bez spravedlivého soudu a lidé jsou šťastní, že je systém ochránil. Pokud přesto zůstane problém nevyřešen, ba se i stupňuje, systém najde další čarodějnice a když i ty dojdou, najde cokoli dalšího, byť za použití taktiky „rozdělit a panovat” – souseda jako nepřítele, bohatého sedláka, málo uvědomělého občana či tradiční rodinu.

Díky strachu a digitalizaci je umožněno zavést téměř jakékoli šílené kontrolní mechanismy od všemožného sledování až po zákazy kontaktů i nastolení nového ekonomického systému zúčastněných stran – křížence mezi kapitalistickým a komunistickým modelem chápání ekonomiky. Nově se již také nazývá „po pandemický model“ nebo „restart“. Jedno však má společné – konec měn a hotovosti, konec soukromého vlastnictví a svobody, konec ekonomiky tak jak ji známe. Vše se ekonomicky i politicky centralizuje, aby centrální páka měla veškerou sílu bez protiváhy. Jedná se o upevnění moci nejmocnějších a nejbohatších zemí G7 a Číny.

Také není divu, že elity chtějí restart. Musíme si uvědomit, že pokud by zde nebyl korona virus, byla by zde pravděpodobně taková finanční krize, kterou ještě lidstvo nepoznalo. Všichni jsme slyšeli, že máme být finančně gramotní a že lidé by měli být více odpovědní a další prázdné fráze. Podívejme se, jak ekonomicky funguje náš stát a nejen ten, z pohledu občana naprosté fiasko. Pokud by lidé měli ekonomicky fungovat jako ten, který rady rozdává, nebude nám stačit za život ani 5 osobních bankrotů. Vše, co bylo dlouhá léta rozkrádáno, zmizí nyní zázračně díky pandemii a zároveň dojde k nastolení ekonomického a sociálního absolutismu.

Jiří Froněk


Poslouchejte každý pátek od 19.00 na Svobodném rádiu

(Visited 336 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email