GREAT RESET: ZRUŠENÍ HOTOVOSTI

Argumenty pro zrušení hotovosti se na první pohled zdají být hezké. Žádné počítání, žádné omyly při účtování, cesty do banky a žádné rizika krádeže. Jednoduché jak facka že? Potlačení šedé ekonomiky, korupce a všech zločinců, kteří by měli finanční hotovost jinde než na svém imaginárním účtu s čísílky, za kterými se v podstatě fyzicky nic neskrývá.

Fotka od Ivana Divišová z Pixabay

Hotovost tak zůstává jako jediný prostředek soukromí, kde a za co utrácíme své peníze. Z logiky věci jsou peníze vlastnictvím toho, kdo si je vydělá a je pouze jeho věcí, za co a kde je utratí. O možném zrušení hotovosti se mluví již dlouho, někde se tak částečně i děje. V důsledku koronavirové krize a vzhledem k tomu, že COVID-19 se šíří hlavně dotykem, tak opět pozornost dopadla i na bankovky a mince.

Fotka od Darko Djurin z Pixabay

Dalším krokem do otroctví a k nastolení absolutní kontroly je právě odstranění přirozeného systému oběživa, resp. peněz. Bez hotovosti by bylo možné přesně sledovat kdy, kde a za co  utrácíme své peníze – v tom se skrývá klíč podobných nápadů. Absolutní kontrola a moc nad lidmi. Pokud někdo bude zlobit a říkat, co si myslí – zablokujeme mu na několik dní účet a bez prostředků si to pro příště rozmyslí. Pokud bude zlobit dál, jeho účet mu smažeme a kredit zkonfiskujeme během několika kliknutí myší na počítači.

V rámci 4. průmyslové revoluce se počítá s technologiemi, které budou kompletně provázet naším bytím a stanou se tak otázkou našeho přežití. O důvod víc, proč zrušit hotovost. Absolutní závislost na přístrojích a technologiích, bez kterých si člověk nekoupí ani rohlík. Bez drahého přístroje, který bude poskytovat platební možnost si člověk nekoupí ani rohlík. Nepřijde vám to naprosto zcestné? Nikoli, již se vlak rozjíždí..

bitcoint
Fotka od MichaelWuensch z Pixabay

Světové elity si povšimli dalšího způsobu jak nepozorovaně ovládat peněžní toky. Jsou to virtuální měny, takzvané kryptoměny. Pro nás momentálně není důležité řešit, jak se získávají nebo používají. I peníze mohou být zneužity a o to více pak kryptoměny. Od dob bitcoinu se vývoj kryptoměn zcela zásadně posunul. Opět zde máme virtuální účet, který se dá srovnat s virtuálním bankovním účtem. Již to není jedna měna, ale je jich celá řada, desítky různých kryptoměn ve správě finančních skupin, které mají absolutní kontrolu nad jejím využitím stejně jako banky.

 

Autor: Jiří Froněk


Poslouchejte každý pátek od 19.00 na Svobodném rádiu


Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu. Cena jednoho Bitcoinu je vysoká, v lednu roku 2021, dosahovala přibližně 800 tis. korun českých a 9. února 2021 cena Bitcoinu překročila 1 milión korun českých. (více na wiki)

 

(Visited 564 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories