Hlavní město Austrálie prodlužuje lockdown – uvolňuje se pouze s vysokou mírou proočkování

Region Australian Capital Territory (ACT) s australským hlavním městem Canberra zůstává další měsíc v lockdownu. Rozhodla o tom regionální vláda poté, co úřady na území zaregistrovaly do 24 hodin 22 nových případů nově infikovaných.

Navzdory přísné politice uzavření trhu v Austrálii stále bují delta varianta koronaviru. Australské hlavní město Canberra se stále drží nekompromisní strategie v boji proti koronaviru, podle které nejsou tolerovány žádné případy korony. S nejmenšími ohnisky se společenský život úplně uzavře.

Kvůli dalším pozitivním důkazům o výskytu koronaviru se nyní lockdown, který již byl zaveden v oblasti Australian Capital Territory s hlavním městem Austrálie, prodlužuje o další měsíc. Rozhodla o tom regionální vláda v úterý poté, co úřady na území nahlásily do 24 hodin 22 nových případů. V souladu s tím bude lockdown prodloužen do 15. října, aby populace nebyla „zahlcena virem“.

Andrew Barr, vedoucí vlády v Canbeře, v úterý řekl, že vysoce infekční delta varianta koronaviru se bude v populaci nadále přenášet a stále jsou registrovány případy, kdy není znám zdroj infekce.

Canberra je obklopena státem Nový Jižní Wales, který byl současnou vlnou obzvláště tvrdě zasažen a je už měsíc v dobrém stavu. V polovině srpna byl v ACT poprvé za rok potvrzen případ korony.

Regionální vláda oznámila, že dosud bylo plně očkováno přibližně 50 procent populace. V hlavním městě Austrálie žije přibližně 430 000 lidí. Omezení by měla být uvolněna pouze tehdy, když nejméně 70 procent občanů dostalo dvě dávky vakcíny.

Státy Nový Jižní Wales s metropolí Sydney a Victoria s megaměstem Melbourne jsou stále v uzavírce. Austrálie se svými 25 miliony obyvatel prosazuje strategii nulového COVID od začátku koronakrize. Hranice země jsou těsné, a proto by se měly znovu otevřít až v polovině roku 2022.


(Visited 61 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku