ILEGÁLNÍ IMIGRANTI VZALI NA NOVÝ ROK OPĚT ŠPANĚLSKÉ HRANICE ÚTOKEM

10:50 2.1.2017

V noci na Nový rok kolem 1100 ilegálních imigrantů opět vzalo útokem hranice španělské enklávy ležící v Maroku.

Více jak 1100 migrantů se o silvestrovské noci pokusilo zaútočit na hraniční ploty španělské enklávy Ceuta v Maroku. Pět španělských a mnoho marokánských příslušníků bezpečnostních složek, kteří se snažili zastavit přes ploty šplhající migranty, bylo zraněno. Informovala o tom v neděli zpravodajská agentura “efe” s odvoláním na místní úřady. Největší skupina mužů pocházející ze zemí jižně od Sahary má postupovat velmi “organizovaně a násilnicky”. Pouze dvěma migrantům se mělo nakonec podařit dostat se na španělské území. Ti měli být dopraveni se zraněními do nemocnice, sdělily dále úřady. Dvojitý plot, který odděluje Ceuta od Maroka, je osm kilometrů dlouhý a šest metrů vysoký. Již na začátku prosince na ploty zaútočilo 400 migrantů. Také tehdy došlo k mnoha zraněním. Většinu vetřelců se podařilo zadržet a byli přesunuti do zadržovacího centra (Ceti). Španělsko má v severní Africe dvě enklávy, které si ale nárokuje Maroko. Ceuta v gibraltarské úžině a 250 km dále východně ležící Melilla. V blízkosti obou oblastí čekají desetitisíce zoufalých Afričanů a mezi nimi i Syřanů, kteří doufají, že se dostanou do EU.

Poznámka: Zpravodajský server Focus online skutečně ve svém příspěvku uvedl slovo Eindringlinge, což v doslovném překladu znamená “Vetřelci”. V mainstreamových médiích se takovýto slovní obrat ve spojitosti s migranty vyskytuje velmi zřídka.

(Visited 33 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories

%d bloggers like this: