Írán označil Trumpa jako ” TERORISTU V OBLEKU “

https://pixabay.com/cs/photos/trump-prezident-amerika-politika-2704264/

 

 

Íránský ministr informací označil Trumpa za “TERORISTU V OBLEKU”.

Prohlášení přišlo jako odpověď na Trumpův hrozivý tweet, v němž prohlásil, že USA jsou připraveny rychle a tvrdě udeřit na 52 íránských cílů.

 

https://pixabay.com/cs/photos/trump-hrozby-bomba-jadern%C3%A1-2327493/

“Trump je terorista v obleku. Brzy se poučí z historie, protože nikdo nemůže porazit velký íránský národ a jeho kulturu, ” prohlásil v neděli Mohammad-Javad Azari Jahromi ve svém příspěvku na Twitteru. Íránský ministr dále porovnával amerického prezidenta s islámským státem (IS, dříve ISIS / Isil), Adolfem Hitlerem a mongolským dobyvatelem Čingischána.

Ministr reagoval na dřívější Trumpův tweet, v němž varoval, že USA “jsou připraveny rychle a tvrdě udeřit na 52 íránských cílů, a to včetně těch, které jsou důležité pro íránskou kulturu”.

Šéf íránské armády, generálmajor Abdolrahim Mousaví, prohlásil, že je “nepravděpodobné, že USA budou mít na uskutečnění své hrozby to, co je třeba”.

Napětí mezi USA a Íránem se v posledních týdnech dramaticky zvýšilo. 27. prosince zasáhlo Irák několik desítek raket, které zabily amerického civilního podnikatele a zranilo několik vojáků.

 

 

 

zdroj : reuters.com , cnbc.com

(Visited 27 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku