ITÁLIE JAKO PRVNÍ ZAVÁDÍ POVINNÉ OČKOVÁNÍ

Fotka od LuAnn Hunt z Pixabay

Nařízení se vztahuje především na zdravotnický personál. Pokud by se někdo nechtěl nechat naočkovat, měla by mu být přidělena jiná práce, kde nebude v kontaktu s pacienty a dalšími lidmi. Pokud zaměstnavatel takovou možnost nemá, nebudou dotyčnému vypláceny žádné další mzdy.

Rada ministrů v Římě ve středu večer přijala vyhlášku o zavedení povinného očkování zdravotnických pracovníků. Požadavek na očkování se vztahuje také na lékárníky a lékaře s vlastní praxí.

Očkování lze pozastavit, pouze pokud existuje prokázané zdravotní riziko za velmi konkrétních podmínek. Regiony a autonomní provincie jsou povinny hlásit neočkovaný personál místním zdravotním úřadům.

Odmítači vakcín mohou převzít úkoly, které je nepřivedou do kontaktu s pacienty. Pokud to není možné, bude jim pozastavena služba do 31. prosince 2021.

Od 3. do 30. dubna se celá Itálie stane „červenou zónou“ s přísnými omezeními. Pokud počet infekcí do konce dubna prudce poklesne, mohla by Rada ministrů rozhodnout o uvolnění omezení.

Rada ministrů v Palazzo Chigi, které předsedal předseda vlády Mario Draghi, rozhodla o následujících bodech:

  • žádné „žluté zóny“ do 30. dubna 2021
  • rozšíření opatření plánovaných pro „červenou zónu“ v případě konkrétního výskytu (podezření) na nákazu (více než 250 případů na 100 000 obyvatel a v oblastech s mutacemi), a to jak vyhláškou ministra zdravotnictví, tak opatřeními předsedů regionů
  •   možnost navštívit každý den další soukromý byt v obci v „oranžových zónách“

(Visited 5 672 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku