IZRAEL HLÁSÍ VÝRAZNĚ NIŽŠÍ ÚČINNOST KORONAVIROVÉHO OČKOVÁNÍ

Ilustrační foto: Marco Verch Flickr licence CC BY 2.0

S rozšířením varianty Delta účinnost vakcíny Pfizer BioNTech v Izraeli klesla na 65 procent, což uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Počet vážně nemocných lidí opět stoupá. Německý mainstremový deník FAZ ovšem v titulku ani perexu nedodává, že počet vážně nemocných se zvyšuje naprosto minimálně. To uvádí až téměř na konci článku.

V Izraeli podle tamního ministerstva zdravotnictví účinnost očkování proti koronaviru Pfizer/BioNTech v posledních týdnech významně poklesla. Současně se v zemi rozšířila agresivnější varianta Delta, jak ministerstvo oznámilo v pondělí večer. Od 6. června klesla účinnost vakcíny při prevenci infekce v Izraeli na 64 procent. To také v případě zabránění nemoci s příznaky. 93 procent očkování však podle ministerstva odvrátilo vážný průběh onemocnění a pobyty v nemocnici.

V únoru izraelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že vakcína od Pfizer / BioNTech zabránila koronavirovému onemocnění o 95,8 procenta. Výskyt příznaků, jako je horečka a dýchací potíže, předchází 98 procent a přibližně 99 procent pobytů v nemocnici, vážných nemocí a úmrtí.

Úřady však nezveřejnily žádné nezpracované údaje o nových informacích a ani se nejedná o hotovou vědeckou studii. Profesor medicíny a předseda vládní odborné komise Ran Balicer kritizoval předběžně zveřejněné informace. Data mohou být zavádějící, zejména proto, že byla založena na selektivním testování na kovid v místně ohniska, uvedl Balicer.

V Izraeli navzdory vysoké zaočkovanosti přibližně po dobu dvou týdnů významně vzrostl počet nově registrovaných koronavirových infekcí. Podle ministerstva zdravotnictví mělo v neděli pozitivní výsledek 334 lidí. Nejnověji bylo na začátku dubna detekováno více než 300 nových koronavirových infekcí za jeden den. Většina nových infekcí souvisí s variantou Delta, která byla poprvé zjištěna v Indii. Mnoho infikovaných jsou mladší lidé.

Počet lidí vážně nemocných Covid-19 mírně vzrostl na 35. Asi dva týdny nebyla registrována žádná úmrtí související s virem.

Díky své úspěšné očkovací kampani je Izrael považován za modelovou zemi v boji proti koronaviru. Z přibližně 9,3 milionu obyvatel dostalo první očkování 5,7 milionu lidí, z nichž 5,2 milionu je plně očkováno. To odpovídá 56 procentům populace.

Z 9,3 milionů lidí je 35 vážně nemocných. Jedná se skutečně o katastrofu? Toť otázka, na kterou nechť si každý zodpoví sám.


(Visited 478 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku