Kancléř Sebastian Kurz: „Žádné geopolitické blinkry s vakcínami.” – Rakousko jedná o nákupu ruské vakcíny SPUTNIK V.

Vladimir Putin and Sebastian Kurz (2018)

By Kremlin.ru, CC BY 4.0

„Pokud jde o vakcíny, nesmí existovat žádné geopolitické blinkry. Jediné, co lze počítat, je, zda je vakcína účinná a bezpečná, ne to, odkud pochází, “ řekl kancléř Sebastian Kurz. Rakouská spolková vláda obdržela příslib z Ruska na milión dávek vakcíny „Sputnik V“. Podle federálního kancléřství mohla být asi třetina vakcíny dodána již v dubnu.

Ruská vakcína Sputnik V. je nyní stále zkoumána v rámci tzv. „průběžného hodnocení“ Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a dosud nebyla schválena. Výbor hodnotí první části dokumentace a údaje o vakcíně, které pocházejí z laboratorních studií a klinických hodnocení. Závěrem tohoto hodnocení ještě nebude závěr o bezpečnosti a účinnosti. Konečné rozhodnutí o nasazení vakcíny Sputnik V. bude tedy spočívat na Rakousku, které by mohlo vydat národní nouzovou licenci.

Spolkový kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) již na konci února hovořil o dodávkách ruské vakcíny do Rakouska s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem. Následně o tom informoval Ruský fond přímých investic (RDIF), který je zodpovědný za distribuci vakcíny.


Také jsme psali:


 

„Pokud jde o vakcíny, nesmí existovat žádné geopolitické blinkry. Jediné, co lze počítat, je, zda je vakcína účinná a bezpečná, ne to, odkud pochází, “ řekl kancléř Sebastian Kurz, který je vděčný za dobrou spolupráci s ruskou stranou. „Pokud Rakousko obdrží dalších milion dávek vakcíny, bude možný rychlejší návrat k normálu a také můžeme zachránit mnoho životů a pracovních míst,“ řekl kancléř sebevědomě.

V současné době probíhají další jednání. Pokud budou úspěšná, mohlo by prvních 300 000 dávek vakcíny do Rakouska dodáno již v dubnu. Dalších 500 000 dávek v květnu a 200 000 dávek na začátku června. Rozhodnutí o nákupu dosud nebylo učiněno.

Ministr zdravotnictví Rudolf Anschober (Zelení) v úterý uvedl, že „v současné době jsou zkoumány všechny možnosti, jak umožnit širší populaci co nejrychlejší přístup k testovaným vakcínám“. „Jedna věc je jasná: každá vakcína použitá v Rakousku musí být účinná a bezpečná,“ dodal ministr zdravotnictví.Svobodné rádio – každou středu:

18: 00 Studio Berlín – ŽIVĚ – Zpravodajství nejen z Německa

21: 00 Studio Itálie – Zpravodajské okénko z Itálie a z italského tisku o zahraničí


&nbs

(Visited 1 298 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu