KRÁTCE PO WÜRZBURGSKÉM KRVEPROLITÍ SE V NĚMECKU STAL DALŠÍ ÚTOK NOŽEM

Bild von Monkey7 auf Pixabay

Útok v pátek 25.6. 2021 ve Wúrzburgu nebyl jediným případem tohoto druhu, který se v Německu stal. Při útoku nožem v erfurtské čtvrti Wiesenhügel byli v pondělí napadeni a zraněni dva lidé. Odpoledne se policii podařilo pachatele zatknout.

Po útoku – pravděpodobně nožem – na dva kolemjdoucí v Erfurtu policie údajného útočníka zatkla. Jak v pondělí odpoledne oznámila erfurtská policie, jedná se o 32letého muže. Bylo známo, že německý podezřelý spáchal násilné a majetkové trestné činy a v minulosti měl (jak už se stalo v Německu tradicí) psychické problémy.

Muž byl zatčen ve svém bytě zvláštními jednotkami Úřadu státní kriminální policie. Pachatel byl v jeho bytě nalezen zraněný. Úrazy si údajně způsobil sám. Z důvodu jeho zdravotního stavu byl podezřelý převezen do nemocnice. Pozadí této skutečnosti je stále nejasné.

V erfurtské čtvrti Wiesenhügel byli v pondělí ráno kolem 6 hodiny na ulicích Muldenweg a Färberwaidweg napadeni dva muži. Oběti ve věku 45 a 68 let byly pořezány a převezeny do nemocnic k ošetření, uvedla policie. Museli být i operováni. Podle policejní mluvčí zranění nebyla život ohrožující. Podle policie byla jedna oběť bodnuta do paže a druhá do žaludku.

Po spáchání trestného činu policie uvedla, že pachatel hovořil německy, měl 20 až 30 let a měl na sobě hnědý svetr a tmavé tepláky. Má blonďaté až načervenalé kudrnaté vlasy a zjizvenou tvář. Policie po něm pátrala mimo jiné pomocí vrtulníku a sledovacího psa. Policie vyloučila souvislost s trestným činem ve Würzburgu i politický motiv.


(Visited 214 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email