[:cs]Kulometná palba na moři. Námořní hlídka kazí pašerákům business s migranty[:]

Pobřežní hlídka naložila migranty a odvezla je na italský ostrov Lampedusa. (Grandangolo giorn. AG)
[:cs]
5. 07. 2017 21:30:36
Přestřelka kulomety na moři mezi pašeráky lidí a novou Libyjskou pobřežní stráží. Ta v posledních dnech zachránila v teritoriálních vodách 10 tisíc migrantů a to kazí pašerákům business s migranty.
Libyjská pobřežní hlídka.Překupníci ze Sirte byli zvyklí ovládat „jejich“ záliv. V posledních třech letech byli jedinými pány pobřežního pásu Libye, který se stal svobodným přístavem pro všechny druhy nedovoleného obchodu: pašování ropy, zbraní a zejména lidí. Nyní jsou stále více přítomny hlídky nové národní pobřežní stráže. Převaděči spustili na hlídku kulometnou palbou: jak je vidět na tomto videu jde o skutečné boje.

https://video.repubblica.it/429803cb-08b7-49ab-a1b7-7e2541868363

VIDEO: Libye kulometná palba převaděčů proti pobřežní stráži – odkaz nahoře

Libyjská pobřežní stráž byla vyškolena Evropskou flotilou Navformed Sophia, cyklus přednášek trval čtyři měsíce. Část personálu pochází z řad starého námořnictva Tripolisu, jiní byli nováčci. Hlídkové lodě se pro ně vyrobili v Itálii.

Byli vyškoleni v záchranných technikách a kontrastu, učili se komunikovat v angličtině a v souladu s mezinárodními standardy. Pak dostali hlídkové čluny vyrobené v Itálii s moderním vybavením, aby mohli provádět kontroly i v noci. Aby se tak zabránilo obchodu domorodých gangů, které vydělávají peníze tím, že využívají migranty.

Migranti.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), libyjská pobřežní stráž zachránila 10 tisíc migrantů a nebýt jejich zásahu počet obětí by byl větší.

Zdroj: http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=612503[:]

(Visited 17 times, 1 visits today)

Zajímá se o aktuální politické dění v Evropě. Žije v Itálii. Monika Pilloni Blog Její články z blogu jsou přejímány s jejím souhlasem.