KYPR DRASTICKY ZMĚNIL AZYLOVOU POLITIKU, IMIGRANTY POSÍLÁ OBRATEM PRYČ

foto:pikist.com

Nikósie (DPA) – Členský stát EU Kypr radikálně změnil svou migrační politiku a nedávno poslal uprchlíky zpět do Libanonu. Jak uvádí kyperský státní rozhlas (RIK), jen několik hodin po úterním příjezdu bylo 45 lidí posláno zpět lodí do Libanonu. V neděli a v pondělí již bylo navráceno 114 lidí.

V pondělí večer kyperský ministr vnitra Nikos Nouris na kyperské televizní stanici Sigma potvrdil, že Libanon je bezpečná třetí země. Odmítnutí migrantů se děje po dohodě s libanonskou vládou. V příštích několika dnech chtěly obě středomořské země o tomto tématu vést další diskuse. Delegace kyperské vlády by měla cestovat do Bejrútu.

Vláda v Nikósii znovu a znovu zdůrazňuje, že uprchlické tábory malé ostrovní republiky jsou přeplněné, a vyzývá o pomoc EU. V loňském roce podle kyperské policie dorazilo na turistický ostrov, který sám má jen asi 1,2 milionu obyvatel, téměř 10 000 migrantů.

(Visited 654 times, 2 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email