KYPR DRASTICKY ZMĚNIL AZYLOVOU POLITIKU, IMIGRANTY POSÍLÁ OBRATEM PRYČ

foto:pikist.com

Nikósie (DPA) – Členský stát EU Kypr radikálně změnil svou migrační politiku a nedávno poslal uprchlíky zpět do Libanonu. Jak uvádí kyperský státní rozhlas (RIK), jen několik hodin po úterním příjezdu bylo 45 lidí posláno zpět lodí do Libanonu. V neděli a v pondělí již bylo navráceno 114 lidí.

V pondělí večer kyperský ministr vnitra Nikos Nouris na kyperské televizní stanici Sigma potvrdil, že Libanon je bezpečná třetí země. Odmítnutí migrantů se děje po dohodě s libanonskou vládou. V příštích několika dnech chtěly obě středomořské země o tomto tématu vést další diskuse. Delegace kyperské vlády by měla cestovat do Bejrútu.

Vláda v Nikósii znovu a znovu zdůrazňuje, že uprchlické tábory malé ostrovní republiky jsou přeplněné, a vyzývá o pomoc EU. V loňském roce podle kyperské policie dorazilo na turistický ostrov, který sám má jen asi 1,2 milionu obyvatel, téměř 10 000 migrantů.

(Visited 584 times, 17 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku