KYPR POZASTAVUJE OČKOVÁNÍ VAKCÍNOU ASTRAZENECA – OBJEDNÁVÁ RUSKOU VAKCÍNU SPUTNIK-V

Kypr, stejně tak jako další země evropské unie, dočasně pozastavuje očkování proti koronaviru vakcínami výrobce Astrazeneca. Chce nakoupit Sputnik V., jakmile to bude možné.

Printscreen zprávy n-tv.de (odkaz)

Ostrovní stát Kypr dočasně pozastavuje očkování proti koroně vakcínami výrobce Astrazeneca a chce koupit 50 000 dávek ruského přípravku Sputnik-V. „Uděláme to (nakoupíme vakcíny), jakmile budou vakcíny z Ruska schváleny evropskými zdravotnickými úřady,“ uvedl vládní mluvčí Kyriakos Koushios ze společnosti State Broadcasting Corporation (RIK). Mluvčí kyperského ministerstva zdravotnictví v RIK uvedla, že pozastavení očkování vakcínou firmy AstraZeneca bude platit tak dlouho, dokud analýza Evropské lékové agentury (EMA) neukáže, jak by měl postup očkování pokračovat. Na pozadí pozastavení očkování touto vakcínou jsou zprávy o krevních sraženinách jako vedlejšího účinku vakcín.

Zdroj: N-TV.de


ČTĚTE TAKÉ:


Zprávy Studia Berlín na Svobodném Rádiu každou středu od 18:00 hodin.


 

(Visited 123 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku