LAUTERBACH V NĚMECKU ROK DĚSIL OBČANY, NYNÍ SÁM HOVOŘÍ O ROZVOLŇOVÁNÍ

Foto: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons)

Odborník na zdraví německé SPD Karl Lauterbach chce, aby se během mistrovství Evropy ve fotbale uvolnilo stravování venku. V týdnech EM „by venkovní restaurace měly mít otevřeno déle než do 22:00 hodin, aby bylo možné sledovat všechny zápasy začínající v 21:00 hodin,“ řekl politik pro „Bild am Sonntag“. V době koronavirové pandemie nejsou možné fanouškovské festivaly a veřejné sledování se stovkami diváků, uvedl Lauterbach. „Co půjde dobře: sledovat evropské mistrovství s devíti přáteli ve venkovním prostoru restaurace,“ řekl 58letý muž.

Podle Lauterbacha lze rozvolňovací opatření ospravedlnit vzhledem k výrazně nižšímu počtu nových koronavirových infekcí a dlouhé době omezení. „Lidé po těžkých měsících potřebují chvíle odpočinku,“ řekl. Lauterbach požadoval, aby chodníky byly také byrokraticky zpřístupněny pro EM v rámci nabídky gastronomického obchodu – jedná se o restaurační předzahrádky.

Pokud v létě výskyt infekce poklesne, mohl by být požadavek nošení roušek také uvolněn, tvrdí Lauterbach: „Pokud je výskyt menší než deset a míra zaočkování je vysoká, musí být zrušena povinnost testovat a nosit roušku, alespoň venku „Může tomu tak být v létě. Počítám však znovu na podzim s jasným dvouciferným výskytem. Pak by se mohly znovu stát masky a testy povinnými, a to v obzvláště ohrožených vnitřních prostorách. Všechno záleží na míře očkování, kterého dosáhneme,“ řekl politik SPD.

Německo je v současné době v „citlivé fázi“ pandemie. Příliš rychlé uvolnění by mohlo vést k rychlému relapsu, pokračoval Lauterbach. Zejména indická varianta, která je až o 20 procent nakažlivější než britská varianta rozšířená v Německu, se může rychle šířit, pokud bude probíhat rozvolňování příliš rychle.

Došlo k novému nárůstu koronové pandemie: tvrdý, tvrdší, Lauterbach. Prof. Dr. Karl Lauterbach, zdravotnický politik a epidemiolog SPD, byl věčným varovatelem. Jako stálý televizní host prosazoval přísnější opatření, radil kancléřce a telefonoval vědcům z poloviny světa. Ačkoli je pouze členem Spolkového sněmu – Bundestagu, má zásadní vliv na vládní koronavirovou politiku. A teď? Sám Lauterbach hovoří o uvolnění.


(Visited 57 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email