LIDÉ ŠLI POLOŽIT VĚNEC OBĚTEM TERORISTICKÝCH ÚTOKŮ, VZDUCHEM LÉTALY KAMENY

Smuteční průvod

 

Smuteční průvod

17:07 14.1.2017 Berlín / Německo

V sobotu 14. ledna se na berlínském Hardenbergplatz sešlo několik desítek lidí, aby uctili památku obětem prosincového teroristického útoku. Lidé se po průvodních projevech vydali ve smutečním průvodu na Breitscheidplatz, kde Anis Amri 19. prosince 2016 vjel nákladním vozem do davu lidí. Setkání svolalo občanské hnutí “Hand in Hand”. Po celou dobu smuteční akci narušovali levicoví radikálové z Antify.

Na Hardenbergplatz se sešlo několik desítek lidí, vzduchem létaly kameny

Kolem 14:00 hodiny se u berlínské ZOO sešlo několik desítek lidí, aby zde vyjádřili svůj nesouhlas s politikou německé kancléřky Angely Merkelové. Krátce před tím, než byla akce oficiálně zahájena, zaútočilo na skupinu lidí několik přívrženců levicově radikální skupiny Antifa. Po účastnících házeli kameny a další předměty. Policie tyto předměty zajistila, útočníkům se podařilo uprchnout. Při projevech se u řečnického pultu vystřídalo několik lidí, mezi nimiž byla i česká aktivistka Radka Hladíková, která německým přátelům připomněla slova prezidenta české republiky Miloše Zemana z jeho Vánočního projevu. Citát: „Mezinárodní terorismus byl velmi podstatným rysem uplynulého roku ať již v Německu, Francii, Belgii či v jiných zemích Dnes už téměř nikdo nepochybuje o souvislosti mezi migrační vlnou a teroristickými útoky.„ Slova prezidenta republiky sklidila od německých občanů velký potlesk.

Tichý pochod narušovala levicová mládež

V 15:30 se lidé po průvodních projevech vydali ve smutečním průvodu na Breitscheidplatz, kde Anis Amri 19. prosince 2016 vjel nákladním vozem do davu lidí. Průvod probíhal ze strany účastníků v naprosté tichosti, slyšet bylo pouze hesla a nadávky levicové mládeže a příslušníků Antifa, kteří celý průvod, odděleni kordony policistů, doprovázeli. Na Breitscheidplatz byl poté položen věnec a zapáleny svíčky. Po minutě ticha se většina lidí pokojně rozešla.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

(Visited 11 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku