MARINE LE PENOVÁ LETÍ V PRŮZKUMECH PRUDCE NAHORU, VE VOLBÁCH BUDE ZŘEJMĚ OPĚT STÁT PROTI MACRONOVI

Ilustrační foto: By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, Link

Požadavky na odchod z eura a EU již nejsou součástí programu polarizující francouzské ženy. Proč Le Penová opět zažívá boom před prezidentskými volbami v příštím roce?

S postupným uvolňováním lockdownu také ve Francii zrychluje politická soutěž. Ukazuje především jednu věc: politička Marine Le Penová opět zažívá boom. Důležitým mezníkem před prezidentskými volbami v příštím roce jsou regionální volby, jejichž první kolo se uskuteční příští víkend. Podle posledních průzkumů veřejného mínění je jejich Rassemblement National (RN, dříve Front National) vpřed v šesti z dvanácti francouzských regionů. V regionálních volbách v roce 2015 již strana dosáhla nejvyššího procentního výsledku ve své historii s 27,7 procenty, i když její kandidáti nemohli ve druhém hlasování vyhrát ani jeden kraj.

Na národní úrovni vidí všechny agentury Marine Le Penovou v rozhodujících prezidentských volbách v roce 2022 – možná opět proti Emmanuelovi Macronovi jako před pěti lety. V té době samozřejmě čelila čerstvému Macronovi, který ještě nebyl poznamenán vážnými krizemi, pandemií, hnutím „žlutých vest“ a důchodovými protesty. Marine Le Penová v současné době získává preference, zejména v buržoazně konzervativním táboře. Podle průzkumu vidí 42 procent Francouzů tyto politické barvy v pozitivním světle, o 12 bodů více než před měsícem. 39 procent příznivců Republikánské strany, skutečné domácí síly konzervativců, sympatizuje s Le Penovou, o 14 procentních bodů více než před čtyřmi týdny.


(Visited 219 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email