MERKELOVÁ VYZVALA MLADÉ LIDI K VĚTŠÍ RAZANTNOSTI VŮČI POLITIKŮM V OTÁZCE KLIMATU

Angela Merkel

Angela Merkel - Foto Flickr lic (CC BY 2.0)

Výkonná kancléřka Angela Merkelová (CDU) v rozhovoru pro „Deutsche Welle“ hovořila o největších výzvách svého 16letého funkčního období. „Tlak na útěk ze Sýrie a okolních zemí a pak pandemie koronaviru“ byly pro ní největšími výzvami, řekla Merkelová pro Deutsche Welle. Protože v obou případech bylo vidět, “jak to přímo ovlivňuje lidi, kde má člověk co dočinění s lidskými osudy”.

Zda Německo skutečně zvládlo příchod 800 000 migrantů v roce 2015 a naplnila se tak její slavná věta z tiskové konference v srpnu 2015 „Zvládneme to“? Kancléřka v mezinárodním vysílání odpověděla: „Ano, dokázali jsme to.“ Tehdy pomáhalo mnoho starostů a četní dobrovolníci a existuje také mnoho úžasných příkladů „úspěšného lidského vývoje“.

Merkelová však svůj výrok omezila: „Ale nezvládli jsme samozřejmě ještě porazit příčiny útěků. Nepodařilo se nám přimět Evropu, aby měla jednotný azylový a migrační systém.

“Musíte vyvinout tlak a my musíme být rychlejší”Výkonná kancléřka považuje protesty mladých lidí za větší ambice v ochraně klimatu za oprávněné. „Glasgow už přinesl nějaké výsledky, ale z pohledu mladých lidí je to stále oprávněně příliš pomalé,“ řekla politička CDU v rozhovoru před začátkem horké fáze světové klimatické konference.

Mezinárodní společenství pro ochranu klimatu vždy dělalo hodně, ale zprávy Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) „se stávají stále varovnějšími a stále více ohrožujícími. A já říkám mladým, že musí vyvinout tlak a my musíme být rychlejší,“ zdůraznila Merkelová. Je pravda, že se člověk stal rychlejším. „Ale nikdy se nestalo, že by se vzdálenost k vědeckým hodnocením znovu nezvětšila. A to se nyní v tomto desetiletí musí změnit. Musíme se znovu řídit vědeckými hodnoceními, a to znamená zůstat velmi blízko 1,5 stupně globálního oteplení,“ varovala kancléřka.

Po masových protestech – jak je popisuje Die Welt (ve skutečnosti se jednalo opět o nevýznamný počet kativistů kolem hnutí Friday for Futures a Grety Thunbergový) v Glasgow začala světová konference o klimatu v Glasgow svůj druhý a rozhodující týden. Řada ministrů a předsedů vlád v pondělí odcestovala do Skotska, aby podpořila jednání asi 200 zastoupených států. Spolková ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová se připojí až koncem týdne, politička SPD je zapojena do jednání o koalici SPD, Zelených a FDP ve spolkové vládě.Raptor TV

RAKOUSKO: Osudového 11. října

RAKOUSKO: Osudového 11. října   11. října 2008, zemřel při dosud nevyjasněné autonehodě rakouský politik.

Šéf společnosti Pfizer: Lidé budou pravděpodobně potřebovat každoroční očkování proti Covidu po mnoho příštích let

Šéf společnosti Pfizer: Lidé budou pravděpodobně potřebovat každoroční očkování proti Covidu po mnoho příštích let.

FRANCIE: Eric Zemmour: Naši sladkou Francii, najdete už jen ve starých knihách a filmech

FRANCIE: Eric Zemmour: Naši sladkou Francii, najdete už jen ve starých knihách a filmech Předvolební.

(Visited 83 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku