NA EVROPSKÉ RADĚ EU SE HOVOŘOLO O KOVID-PASECH – O PRIVILEGIÍCH PRO OČKOVANÉ SE BUDE ROZHODOVAT V PŘÍŠTÍCH MĚSÍCÍCH

Na video-summitu Evropské Rady EU, které se zúčastnili představitelé členských států se hovořilo o novém EU-Kovid-pasu, který by měl podle informací BILDu nejprve sloužit jako ryze medicínský dokument. O možných výhodách pro držitele Kovid-pasu a očkovaných lidí se bude rozhodovat v následujících měsících. Německá kancléřka již na vládní konferenci naznačila, že očkovaní Němci by zíkali právě po naočkování potřebné většiny populace privilegia, jako jsou návštěvy restaurací, cestování, volný pohyb a podobně.

Pokud jde o hranice, von der Leyen uvedla, že pro zóny hotspotů je navrhováno nové „tmavě červené“ značení, které by mělo být doprovázeno cestovními omezeními, jako jsou testy a povinná karanténa. V budoucnu by testy před vstupem měly být povinné pro vstupy ze zemí mimo EU.

Cestovní zákazy, jaké zavedla Belgie, zůstávají záležitostí členských států, uvedla von der Leyen. Jsou však „varováni“ před cestováním, které není bezpodmínečně nutné. Názory se v tomto bodě očividně lišily. Skupina se dohodla, že vnitřní trh, a tedy i výměna zboží, musí i nadále fungovat co nejlépe.

Von der Leyen rovněž vyjádřila optimismus v tom, že množství vakcín zajištěných EU je dostatečné k zásobování populace EU. Je také ve našem vlastním zájmu sdílet vakcíny s jinými regiony světa v rané fázi, uvedla von der Leyen.


(Visited 366 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories