NĚMCI SE ZAMILOVALI DO ROUŠEK, POLOVINA Z NICH JE CHCE NOSIT I PO PANDEMII

Fotka od S. Bartels z Pixabay

Zajímavé výsledky průzkumu veřejného mínění přinesl německý mainstreamový deník Die Welt. Z něho vyplývá, že až polovina Němců chce i po pandemii nadále nosit ochranné roušky.

I když je pandemie v určitém okamžiku prohlášena za ukončenou, mnoho lidí v zemi chce nadále používat ochranu úst a nosu. I po koronavirové pandemii chce téměř polovina lidí v Německu nadále nosit roušky na ochranu před nemocemi, uvádí průzkum. Podle reprezentativního průzkumu institutu pro výzkum veřejného mínění Civey jménem „Augsburger Allgemeine“ bylo 44,7 procent dotázaných pro. Na druhé straně 41,9 procenta dotázaných chce trvale kus látky před ústy a nosem ze svého života odstranit. Zbytek respodentů se vyjádřilo nerozhodně.

Koronavirová opatření, jako je nošení roušek, udržování odstupu a časté mytí rukou, také významně snížila počet dalších infekčních onemocnění. Pokles byl patrný zejména u infekčních onemocnění, která se podobně jako koronaviry přenášejí kapičkami. Podle informací byla loni v roce 2019 pouze asi třetina případů lidí nakažených noroviry. Chřipková sezóna 20/21 byla téměř úplně zrušena. Chřipková sezóna již na jaře 2020 brzy skončila. Taktéž se to připisuje koronavirovým opatřením.

To, zda bude povinnost nošení roušek také schválena po pandemii, podle všeho závisí na tom, ke které straně mají respondenti blízko. Příznivci AfD a FDP se  chtějí do značné míry obejít po koroně bez roušek. To uvedlo osm z deseti voličů AfD a zhruba dvě třetiny voličů FDP. Voliči SPD a Zelených to vidí jinak: těsná většina chce zavedení povinnosti nosit roušky vždy, když se blíží například chřipková sezóna.

Věk také hraje roli v tom, zda lidé chtějí po pandemii nadále nosit roušky. Podle průzkumu Civey bylo 54,1 procenta lidí starších 65 let pro. U 18 až 29letých však byla většina (50,5 procenta) proti tomu, aby roušku v budoucnu používali v každodenním životě.

A existují také rozdíly mezi pohlavími: Zatímco 41,2 procenta mužů má na roušku pozitivní pohled i po pandemii, u žen je to 48,2 procenta. Naproti tomu 46,7 procenta mužů po pandemii roušku odmítá – a pouze 37,3 procenta žen.


(Visited 160 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email