Covid 19: Německá federální vláda prohlásila Prahu za rizikovou oblast

Německá federální vláda prohlásila Prahu za rizikovou oblast.  Cestovní varování ministerstva zahraničí Německa platí pro Prahu od středečního večera. Cestující vracející se z rizikových oblastí musí jít do karantény a musí být otestováni. Česká republika zaznamenala druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy koronavirem, ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů.

Na základě “vysokého” nárůstu počtu nakažených v hlavním městě ČR, vyhlásila německá vláda Prahu za rizikovou oblast. Cestující, kteří se budou vracet z rizikových oblastí, do které nyní spadá i Praha, musí jít do karantény a musí být otestováni. Česká republika zaznamenala už druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy.  Ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů. Je to jen dva méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní. Počet aktuálně nakažených už přesáhl 10.000. Světová zdravotnická organizace (WHO) popsala nedávný nárůst jako „znepokojující“. Z důvodu zhoršené situace platí v celé České republice povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov.

V polovině března vláda v Praze jako jedna z prvních zavedla povinné nošení roušek a uzavřela hranice. Nyní předseda vlády Andrej  Babiš, který na začátku pandemie hovořil o České republice jako modelové zemi, uvedl, že čelí „obtížnému podzimu“. Nové infekce lze vysledovat zpět k těm, kteří se vracejí z cest, včetně těch vracejících se z Chorvatska.

 

 

 

(Visited 69 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu