NĚMECKÁ STUDIE HOVOŘÍ JASNĚ: LOCKDOWNY NEMĚLY VŮBEC ŽÁDNÝ ÚČINEK

Fotka od ivabalk z Pixabay

V dubnu přikývli předsedové německých zemských vlád na celospolkový lockdown. Nyní vystavuje koronavirovým opatřením předseda zemské vlády Haseloff účet. Předseda vlády Saska-Anhaltska Reiner Haseloff (67, CDU) v rozhovoru pro „Welt am Sonntag“ pochybuje, „zda je tento zákon nezbytný, protože již bylo zřejmé, že incidence klesají“. Řeč je samozřejmě o zákoně o ochraně před infekcemi – Infektionsschutzgesetz. Místo toho restrikce podle Haseloffa „nahrály do karet pravicovým extremistům“. V Sasku-Anhaltsku proběhly tuto neděli volby. CDU a AfD spolu soupeřili o první místo, nakonec vyhrála CDU díky hlasům bývalích voličů levicových stran.

Sasko-Anhaltskému předsedovi zemské vlády dává za pravdu i studie Mnichovské univerzity. Statistici z Univerzity Ludwiga Maximiliána v Mnichově zkoumali, zda opatření přijatá spolkovou vládou pomohla prolomit koronové vlny. Za tímto účelem vědci zkoumali vývoj hodnoty R, která indikuje dynamiku procesu infekce a je spolehlivější než 7denní výskyt. A výsledek? Mezi lockdowny a šířením infekce podle studie neexistuje žádné přímé spojení!

 

Studie konkrétně říká: „S hodnotami R denně stanovenými Institutem Roberta Kocha neexistuje přímá souvislost s opatřeními přijatými od září – ani s takzvaným lehým lockdownem z 2. listopadu a zpřísněním 16. prosince, 2020. A už vůbec ne se „Spolkovou nouzovou brzdou“, o které bylo rozhodnuto na konci dubna 2021.“

 

Závěr tedy zní jasně: čísla počtu nakažených by klesala i bez lockdownu. Mimo to hodnota R klesla ještě předtím, než byla projednána „Spolková nouzová brzda“.

 

Statistik Ralph Brinks (47) se pro BILD vyjádřil, že: „Pokud by vládní opatření měla být tak účinná, pak byste museli vidět změny v hodnotě R po jejich vstupu v platnost. Ale tak to není.“ Účinek lockdownu (včetně zákazu vycházení, zavírání škol, obchodů, restaurací) je „tak malý, že ho nevidíte“.

 

Podle statistiků hodnota R, tj. dynamika infekce, klesla již před „Lockdownem light“ 2. listopadu 2020, před zpřísněním lockdownu 16. prosince a dokonce i před zavedením takzvané „Spolkové nouzové brzdy“, vydané kancléřkou Angelou Merkelovou (66, CDU).

 

Statistik Ralph Brinks pro BILD uvedl: „Všechno kolem toho má vliv, zpravodajskou situaci (informace poskytovaná médii) a sezónní efekty. Nebyly to však kroky samotné vlády.“

 

Ani hrozba zákazu vycházení neměla žádný účinek. Výzkumná profesorka Annika Hoyerová (31) to uvedla na faktu, kdy: „Vidíme, že hodnota R již klesla, ještě než byla vůbec projednána „Federální nouzová brzda“.“

 

A co skutečně prolomilo koronavirové vlny? Jednoduše, chování lidí. Lidé chodili více ven a chovali se opatrněji. Důkazem toho jsou poznatky z jiných zemí. Čísla totiž klesla také v jiných zemích bez přísných lockdownů, jako například ve Švédsku nebo Švýcarsku.


(Visited 174 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email