Německo má nejstarší Miss v historii. Vítězkou je pětatřicetiletá rodačka z Namibie Leonie Charlotte von Hase.

printscreen twitter

Německo si v minulém týdnu zvolilo novou Miss.  Letošní ročník byl ovšem unikátní v řadě věcí. Organizátoři předtím změnili pravidla – zvýšili nejvyšší povolenou věkovou hranici a zrušili promenádu v plavkách. Nejkrásnější dívku spolkové republiky také poprvé volila čistě dámská porota. Překvapením byla také nakonec i vítězka. Porota zvolila nejstarší Miss v historii soutěže – 35letou Leonii Von Haseoovu. Soutěž se Německu pořádá od roku 1927.

Soutěž MISS radikálně začíná měnit svou podobu. Pod tlakem různých kampaní, jako napříkald #MeToo, a po nátlaku různých lidskoprávních a feministických politických “(NE)ziskovek”, se ze soutěže stává směšná politicko-korektní fraška, která s původní myšlenkou soutěže má již jen pramálo společného. Posledním příkladem je právě ukončená Miss Germany 2020. Po té co v roce 2019 poprvé neprobíhala klasická promenáda v plavkách, se letos opět změnila pravidla. V porotě letos zasedly pouze ženy, soutěže se mohly zúčastnit dívky ve věku 18-39 let a nově také ženy, které jsou vdané a mají děti. Díky těmto změnám, tak mohla titul získat letošní vítězka Leonie Charlotte von Hase (35), která má tříletého syna. Mottem soutěže má být nově “posílení autentické ženy”, kde se má nově hodnotit především osobnost a životní příběh každé soutěžící. Což, jak podotkl jeden z uživatelů sociální sítě twitter “….ty 18leté vicemiss mít nemohou…” . Je více než jasné, že soutěže krásy napříč celým “vyspělým západním světem” , podléhají tlaku politických (NE)ziskových lidskoprávních a feministických organizací. Je jen otázkou času, kdy se podobných změn dočkáme i u nás.

(Visited 536 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu