Německo se probudilo. Začíná zavádět opatření a omezení proti koronaviru.

Berlín a také další spolkové země začínají reagovat na pandemii koronaviru. A to přes to, že ještě tento týden kancléřka  Merkel prohlásila, že Německo nepodnikne žádná mimořádná protiepidemiologická opatření. Nyní je vše jinak.

Začátkem týdne padlo na hlavu berlínské vlády mnoho kritiky za to, že příliš váhá s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Nyní se situace změnila. Berlín se rozhodl podniknout bezprecedentní opatření, drastický krok, který výrazně omezí veřejný život téměř ve všech aspektech. V boji proti šíření viru korony zavře hlavní město od poloviny příštího týdne všechny bary, hospody a kluby. Školy a střediska denní péče – stejně jako v jiných federálních státech – pozastavují provoz a uzavírají se i bazény, muzea a divadla.

„Všem musí být jasné, že tady musíme překonat krizi, kterou nelze vyřešit v příštích několika dnech, pravděpodobně ne v příštích několika týdnech nebo měsících,“ řekl předseda berlínské vlády Michael Müller (SPD).

(Visited 531 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

%d bloggers like this: