V pátek dorazilo na letiště ve Frankfurtu letadlo z Čínské Šanghaje: Německo také ve velkém nakupuje zdravotnický materiál v Číně

Ilustrační foto:By Uli Elch - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

V pátek odpoledne dorazilo na letiště ve Frankfurtu z Čínské Šanghaje letadlo s asi 2 miliony respirátorů určených pro Hesenska. Potvrdilo to Hesenské ministerstvo sociálních věcí. Podle čínské TV stanice CCTV-Russian byl z čínského Wu-chanu vypraven vlak se 166 tunami protiepidemického ochranného vybavení.

Přibližně 6 000 krabic dorazilo do Německa na osobní letadlo ze Šanghaje. Stejně jako při dopravě do ČR, byli krabice se zdravotnickým materiálem uloženy také na sedadlech pro cestující. “Když jsme zjistili, že miliony ochranných masek , které jsme si objednali  v Číně, čekají na přepravu do Frankfurtu, postarali jsme se o rychlou dopravu do Hesenska,” uvedl Hesenský ministr hospodářství Tarek Al-Wazir “Jsme potěšeni, že jsme pro Hesensko dokázali obstarat další respirátory.” Podle Al-Wazira jsou v nemocnicích naléhavě potřebné respirátory, ochranné pláště a jednorázové rukavice.

V pátek se také na twitteru čínského televizního kanálu CCTV-Russian (čínský mezinárodní televizní kanál vysílající v ruštině) objevila zpráva o nákladním vlaku vypravovaném z Wu-chanu do Německa se 166 tunami protiepidemického ochranného vybavení. Vlak sestávající z 50 kontejnerů by měl podle CCTV-Russian dorazit do Německého Duisburgu za 15 dní.

Nákladní vlak odjíždí z Wu-chanu do Německa se 166 tunami protiepidemického ochranného vybavení. Vlak sestávající z 50 kontejnerů dorazí do Duisburgu (Německo) za 15 dní a poté bude náklad distribuován do zemí EU.

(Visited 53 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

%d bloggers like this: