Německo zavádí první celostátní nařízení. Počet nakažených ve spolkové republice Německo dosahuje už téměř 24.000.

Německo konečně zavádí opatření proti šíření koronaviru plošně po celé zemi, Počet nakažených ve spolkové republice Německo dosahuje už téměř 24.000. Na nemoc zatím zemřelo 92 lidí. Německo je jednou z posledních zemí v Evropě, která zavádí opatření proti šíření nemoci.

Německá kancléřka Merkelová se dnes při videokonferenci dohodla se všemi předsedy zemských vlád, na omezení styku osob. Jedná se o první společné nařízení, na kterém se shodla spolková vláda společně s vládami jednotlivých spolkových zemí. Lidé na veřejnosti musí od sebe dodržovat minimálně 1,5 metru odstup. Na veřejných místech se nesmí sdružovat více jak dvě osoby. Vyjímku tvoří rodinní příslušníci. Občané musí zredukovat s jinými osobami na minimum. Pomoc druhým, pohyb na čerstvém vzduchu a další nezbytné činnosti jsou povoleny. Sdružování se ve skupinách je v této situaci neakceptovatelné. porušování bude trestáno. gastronomické provozy zůstanou uzavřeny, kromě provozů s prodejem přes ulici a rozvážky. Podniky nabízející služby, jako třeba kadeřnictví, kosmetická studia a pod budou uzavřeny. Tyto nařízení jsou platné na dobu 14 dnů. Povinnost nosit roušky nebo jiné ochranné pomůcky nebyla zavedena.

počet nakažených v Německu: čas 19,00 22. 3. 2020 : link

Toto nařízení přichází v době, kdy ve spolkové republice Německo je již evidováno téměř 24. 000 nakažených a 92 úmrtí. Stejně jako i jiné země, i Německo se potýká s nedostatkem roušek, respirátorů a desinfekčních prostředků. Z potvrzených zpráv z Mnichova a Berlína od lidí, kteří tam trvale žijí máme potvrzeno že desinfekční prostředka a roušky nelze nikde koupit.

Tato opatření ohlásila německá kancléřka v neděli na tiskové konferenci. Světové agentury a také německý tisk zároveň informují, že německá kancléřka Angela Merkelová musí do domácí karantény. V pátek byla u lékaře na preventivním očkování, který byl mezitím pozitivně testován na nákazu novým typem koronaviru.

Zdeněk Chytra – Berlin 22. 3. 2020

(Visited 407 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku