Německý zubař vydírá své zaměstnance – buď se necháte naočkovat, nebo vás bez výplaty vyhodím

Photo by Bicanski on Pixnio

I když je očkování v Německu ve skutečnosti dobrovolné, zubní lékař Dr. Maximilian Weiland z bavorského Pfaffenhofen dal svým zaměstnancům doslova nůž na krk. Buď se nechají všichni očkovat, nebo dostanou okamžitou výpověď bez platu. Zubař všem svým zaměstnancům zajistil v krajském očkovacím centru termín očkování na minulý víkend. Oznámení o povinnosti očkování zubní lékař poslal svým zaměstnancům písemně.

Ve zprávě, kterou pro deník BILD ocitovala manažerka zubní praxe se vysloveně píše: „Všichni zaměstnanci a zubaři budou očkování proti Koroně. Kdo očkování nechce, bude bez platu z práce propuštěn.” Dr. Weiland si za svým rozhodnutím pevně stojí. Je rozhodnut tímto způsobem všechny své zaměstnance donutit k očkování. Jak uvedl, velmi nad touto otázkou přemýšlel a očkování velice podporuje.

Podle deníku BILD trvá očkování jednoho člověka zhruba dvě hodiny, včetně vyřízení papírových formalit a čekací lhůty. V Německu spadají zubní lékaři do druhé rizikové skupiny, tudíž by na očkování měli čekat do doby, než na ně přijde řada. Dr. Weiland byl ale natolik aktivní, že se mu podařilo zajistit okamžitý termín očkování pro všechny svoje zaměstnance. Kolik zaměstnanců zmíněné zubní ordinace se nechalo minulý víkend proočkovat není známo, ví se ale, že čtyři zaměstnanci kvůli momentálním zdravotním potížím naočkováni nebyli.

Mnichovský vědec Christian Szabó na zubaře z Pfaffenhofen Dr. Maximiliana Weilanda a jeho kolegyni Dr. Nicole Kleinovou podala trestní oznámení pro „vydírání“ a „nátlak“ a podal i stížnost u Německé lékařské asociace. Pedagog Szabó požaduje pro ab dva vyvození důsledků.

Podle zpráv od „Donaukurier“ a „Bild-Zeitung“ se zubař dostal pod palbu kritiky poté, co pohrozil svým zaměstnancům, že je bez výplaty propustí, pokud se nezúčastní jím pořádaného očkování. Weiland později přiznal „nešťastnou“ volbu slov v e-mailu svým zaměstnancům.

Jednání, jehož se dopustil Dr. Weiland je podle názoru Christiana Szabó nejen porušením ustanovení trestního práva, ale také pravidel odborné praxe.

Odkazy:

https://www.merkur.de/bayern/bayern-coronavirus-impfung-pfaffenhofen-zahnarzt-droht-mitarbeitern-impftermin-pflicht-zr-90163626.amp.html

https://www.bild.de/wa/ll/bild-de/unangemeldet-42925516.bild.html

https://www.donaukurier.de/lokales/pfaffenhofen/Covid-19-Corona-Pfaffenhofener-Zahnarzt-uebt-Druck-auf-Mitarbeiter-aus;art600,4731220

 

(Visited 492 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku