NEOČKOVANÝM LIDEM HROZÍ V RAKOUSKU ZÁKAZ VYCHÁZENÍ

Znevýhodněni nejen v gastronomii: Neočkovaní lidé čelí v Rakousku masivnímu omezení vycházení, jakmile se k tomu vyskytnou předpoklady. V poslední době narůstá skepse vůči očkování. V Horním Rakousku se do zemského parlamentu přesunula strana kritizující očkování.

V koronavirové krizi rakouská vláda zvyšuje tlak na neočkované lidi drastickou hrozbou. Pokud by se situace na jednotkách intenzivní péče dramaticky zhoršila, nechránění lidé by museli počítat s omezením vycházení, řekl v pátek večer po schůzce s premiérem rakouský kancléř Alexander Schallenberg.

“Skočíme do pandemie nechráněných neočkovaných lidí,” řekl šéf vlády. Schallenberg vyloučil lockdown pro ty, kteří byli očkovaní nebo se zotavili. Doufá, že tyto plány vyšlou signál. Stále je příliš mnoho „váhajících a prokrastinátorů,“ řekl Schallenberg směrem ke skeptikům očkování.

Navzdory nedávnému výraznému nárůstu počtu nových infekcí je situace na rakouských jednotkách intenzivní péče stále převážně stabilní. V současné době je pacienty s Kovidem obsazeno přibližně 220 lůžek intenzivní péče. Pokud by toto číslo stouplo na 600, bylo by dosaženo páté a poslední fáze postupného plánu s masivním omezením vycházení neočkovaných lidí. “Momentálně jsme na úrovni jedna, díváme se velmi daleko do budoucnosti,” řekl ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein.Incidence těsně pod 230

Sedmidenní incidence je necelých 230 nových infekcí na 100 000 obyvatel a týden. V Německu je to v současnosti kolem 95. Míra plně proočkovaných lidí je 62 procent, což je mírně pod německým číslem.

Rakouská vláda nedávno rozhodla, že od 1. listopadu bude muset mnoho zaměstnanců na pracovišti prokázat, zda byli očkováni, pravidelně testováni nebo se zotavili z Kovidu-19. V novém postupném plánu se nyní počítá s tím, že při obsazenosti 400 lůžek intenzivní péče budou jako důkaz platné pouze PCR testy.

Velká dynamika očkování na začátku léta v posledních týdnech extrémně zeslábla. V jednotlivých dnech bylo aplikováno pouze několik tisíc dávek korona vakcín. Pravicová FPÖ značně přiživila skepsi k očkování. V posledních volbách do zemského parlamentu v Horním Rakousku dosáhla nově vzniklá strana kritiků očkování MFG (lid, svoboda, základní práva) okamžitě šesti procent a dostala se do zemského parlamentu.


(Visited 377 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku