Pablo Hasel: Za kritiku krále vězení. Fašistické symboly legální.

20. března 2021 se na Place Universitat v Barceloně konala demonstrace na podporu rappera Pabla Hasela, který byl letos uvězněn na 9 měsíců za texty oslavující teroristickou organizaci ETA a za urážku krále Juana Carlose I. na Twitteru.

Foto: Vit Hassan

20  března 2021 se na Place Universitat v Barceloně konala demonstrace na podporu rappera Pabla Hasela, který byl letos uvězněn na 9 měsíců za texty oslavující teroristickou organizaci ETA (pozn. která již několik let neexistuje.) a za urážku krále Juana Carlose I. na Twitteru. (pozn. na což ve Španělsku existuje speciální zákon.

  • V souvislosti s tím pro zajímavost dodáváme, že nošení nacistických symbolů a triček s nacistickými pohlaváry na veřejnosti je ve Španělsku legální.) Na akci vystoupilo několik řečníků, kteří ve svých projevech podpořili Hasela a se svými songy vystoupilo též několik rapperů.

Zhruba ve 20:00 se demonstranti dali na pochod městem. V úvodu drželi velký prapor s textem: „LIBERTAD PABLO HASEL, AMNISTIA TOTAL“ a sovětskou vlajku. Protestující během pochodu skandovali antifašistická hesla. Pochod pokračoval centrem Barcelony k Vítěznému oblouku, kde skončil ve 22:00. Pochodu se zúčastnilo zhruba 400 mladých, ale i starších lidí.

Jednalo se o první nenásilnou demonstraci od února letošního roku, kdy byl Pablo Hasel uvězněn a demonstrace se změnily v pouliční nepokoje. pozn. Pablo Hasel v jednom ze svých songů podpořil luhanské antifašisty, horníky v Donbasu a ostře kritizoval pochody Banderovců a vzrůstající fašismus na Ukrajině.

Pablo Hasél,,, Gritan ¡No Pasarán! (VÍDEO)

 

Text a foto: Vít Hassan

(Visited 118 times, 1 visits today)

Administrátorský profil, k publikování příspěvků autorů, kteří nemají profil na stránce

more recommended stories