Papež František umýval nohy islámských vězňů a nezaměstnané přirovnával k teroristům

korneker / Pixabay
Papež na „Zelený čtvrtek“ opět zahrál nechutnou frašku a myl a líbal nohy vězňů v Římské věznici. Na pre-synodě 19. března hlásal znepokojující fráze o islámských teroristech: „Jsou chudí … alespoň mají proč žít a měsíční mzdu”

Papež František umýval nohy islámských vězňů ve věznici Regina Coeli v Římě

Novinář freelance, Gianluca Venezianio papežově akci publikoval v jednom z nejprodávanějších tištěných deníků Libero quotidianovelmi rozsáhlý článek. Jeho názor sdílí většina Italů.

Gianluca Veneziani napsal:

Místo abychom jim umývalinohy, tak bychom se měli postarat o to, aby se nám pod ty nohy nepletli. Je to další svědectví našeho podvolení, nebo lépe řečeno „padnutí na kolena“ před muslimy.

Je to o to více zdrcující, když se to děje u příležitosti křesťanského svátku a kdybychom se chtěli vyjádřit na adresu jistých jednotlivců s použitím eufemismu, tak to opravdu nejsou žádní svatoušci.

Ve videu začíná papež mýt a líbat nohy po jedné minutě a třiceti vteřinách …

Dále pokračuje Venezianiho text takto:

Papež však přehlíží tyto rozpory a u příležitosti tradiční mšena památku Poslední večeře Ježíšovy na Zelený čtvrtek navštívil věznici Regina Coeli pro tradiční obřad mytí nohou 12ti vězňů, z nichž 8 jsou cizinci a 2 jsou muslimského vyznání.

V evangeliu neexistuje žádná zmínka, která by podporovala jeho gesto

I když se papež cítí být „knězem ulice – blízko k poslednímu“… tak i přesto se nechápe důvod, který vede nejvyššího představitele katolické církve k tomu, aby vzdával hold multikulturalismu a náboženskému synkretismu v křesťanském obřadu.

Ježíš umyl nohy svým učedníkům, kteří byli všichni Židé a budoucí křesťanští svědci. Stal se „pokorný mezi pokornými“ a z toho plynoucí ponaučení „poslední budou první“ bylo myšleno v rámci metafyziky a rozhodně ne z hlediska sociálního vykoupení či kulturní integrace.

Autor článku v Libero pokračuje:

Tudíž je nad jakékoliv chápání, proč by měl papež klečet před muslimy, kteří velmi často, skončí ve vězení pro podezření z terorismu nebo se ve vězení radikalizují. Islamisté zatčeni v posledních dnech v Itálii, toužili „podříznout hrdlo nevěřících“ a „odříznout nevěřícím genitálie“ … šíří nenávistné projevy a pobídky k mučení křesťanů a jejich ukřižování, jako se to stalo s Kristem.

Tito muslimové by si v životě neuměli představit, že by si klekli před oltářem a udělali si znamení kříže a nebo alespoň respektovali naší víru a naše právo věřit v jiného Boha. Ve skutečnosti, nás chtějí rozdrtit pod nohama a „odříznout ruce a nohy nevěřícím“, tak jak je uvedeno v Koránu. Velikonoce by chtěli nahradit za jejich svátky … místo našeho „Kristus vstal z mrtvých“ by se pak říkalo pouze „Alláh je velký.“

Snad bychom se brzy mohli začít i omlouvat, že si dovolujeme v Itálii, nebo už skoro v Italistánu, slavit Velikonoce. Dokonce dovolíme, aby naše nejvyšší duchovní autorita, papež, učinila toto gesto podřízenosti.

Tento papežův postoj se dá chápat jako symbol definitivní prohry a kapitulace. Vypadá to jako příkladná ukázka podřízenosti křesťanství, i když víme,že tato jehokomportementálnílogika, by měla vyjádřit záměr ukázat naši ochotu dialogu ve srovnání s jinými kulturami a náboženstvími … způsob, jak si získat jejich sympatie, uklidnit je, sbratřit se s nimi a získat jejich benevolenci tím, že jim nabídneme naše milosrdenství …

Toto papežovo chování má naprosto opačný účinek, píše Veneziani:

Čím více se budeme ukazovat shovívaví, tím více budou připraveni na nás udeřit; čím více budeme sklánět hlavy, tím více budou schopni nám ji odříznout; až budeme křehcí a poddajní, tím více se staneme citlivými cíli.

Naopak by to chtělo triumfální a militantní křesťanství, alespoň v duchovním smyslu, schopné čelit islamistické hrozbě; přesvědčení, že se opět stane podstatou a horizontem naší civilizace, cement mezi lidmi a jejich společným průvodcem – kořenem a osudem Evropy. Teprve potom můžeme proměnit Velký pátek našeho mučednictví (a mnoha křesťanů zavražděných na Středním východě), ve Velikonoční svátek Kristova vzkříšení. Oznámením že Kristus je vzkříšen a vstal z mrtvých a, jen díky němu, může být znovu zrozena naše umírající západní civilizace, včetně katolické církve.

215 milionů lidí riskuje kvůli své víře život , ale zde na západě si mazlíme islámisty ... článek v deníku ilTempo, autor Pietro De Leo
215 milionů lidí riskuje kvůli své víře život , ale zde na západě si mazlíme islámisty … článek v deníku ilTempo, autor Pietro De Leo

PrintSc z deníku il Tempo. Název článku: Zavraždění a pronásledováni, Velikonoce na krvi křesťanů

http://www.liberoquotidiano.it/news/italia/13323868/vaticano-papa-francesco-lavanda-piedi-detenuti-islamici-foto-simbolo-sottomissione-chiesa-musulmani-.html

http://roma.corriere.it/foto-gallery/cronaca/18_marzo_29/papa-detenuti-debbo-farmi-togliere-cateratte-tutti-serve-nuovo-sguardo-db97929e-337a-11e8-8d05-67d9ee233e6b.shtml

Další názor papeže Františka nechal italskou veřejnost opět „paf“

Ve videu to papež řekne mezi desátou a dvanáctou minutou …

Další názor papeže Františka nechal italskou veřejnost opět „paf“

„Co udělá mladý nezaměstnaný? Spáchá sebevraždu, je z něho rebel, nebo si sedne do letadla a jde do města, které nechci jmenovat, aby narukoval k ISIS nebo k dalšímu z těchto bojových hnutí, alespoň má smysl žít a bude mít měsíční mzdu “.

Takže cca 40% celková mladická nezaměstnanost v itálii plodí teroristy? Italská nezaměstnaná mládež se přirovnává k teroristům, kteří najdou smysl života a výplatu u ISIS ?

Neřekl to Alessandro Di Battista z Hnutí 5 hvězd, podle něhož je třeba s teroristy jednat, ale papež František.

Papežovo vyjádření slyšelo 300 mladých lidí shromážděných v pondělí 19. března ve Vatikánu na pre-synodě, tedy na přípravném setkání na říjnovou synodu o mladých, víře a rozlišování povolání.

Jak poukazuje deník il Tempo, papežův názor mimo to, že je velmi zarážející, dokonce spadá do klišé „pauperismu“ o teroristovi, který se jím stane následkem života v strádání a beznaději.

Špatně: zpráva Světové banky z roku 2016 poukázala na to, že rekruti Isis jsou ve skutečnosti na vyšší společenské úrovni, než jejich krajani, kteří se nerozhodnou narukovat.Téměř 70% islámských bojovníků má alespoň středoškolský diplom, 25% vysokou školu a většina z nich byla před narukováním zaměstnaná.

http://www.liberoquotidiano.it/news/esteri/13320258/vaticano-papa-francesco-terrorismo-islamico-giovani-senza-lavoro-si-arruolano-senso-vita-.html#.WrFW6jslNRs.facebook?refresh_ce

V deníku Libero quotidiano běží sondáž. Otázka zní:

Myslíte si, že církev ovlivňuje politická rozhodnutí vlády?

31.03.2018 v 18:34 hod. si75,8%čtenářů myslí, žeANO.

Zdroj: https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656645

(Visited 23 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Zajímá se o aktuální politické dění v Evropě. Žije v Itálii. Monika Pilloni Blog Její články z blogu jsou přejímány s jejím souhlasem.

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email