PEDIATŘI V NĚMECKU NESOUHLASÍ S PLOŠNÝM ZAVÁDĚNÍM OČKOVÁNÍ DĚTÍ

Odborník na zdraví německé SPD (sociální demokracie) Lauterbach se zasazuje o to, aby byla dětem co nejdříve poskytnuta ochrana proti delta variantě koronaviru. Tato iniciativa však byla předními pediatry odmítnuta.

Přední pediatři podpořili hodnocení Stálé komise pro očkování (STIKO) v debatě o rizicích, která pro děti představuje varianta Delta. „My pediatři se řídíme hodnocením Stálé komise pro očkování. V zásadě doporučili koronové očkování pouze dětem a dospívajícím ve věku od 12 do 17 let s určitými předchozími nemocemi,“ uvedl předseda Německé společnosti pro dětskou a dorostovou medicínu, Jörg Dötsch, „Rheinische Post“.

Podle ředitele Kliniky a polikliniky pro dětskou a dorostovou medicínu na univerzitní klinice v Kolíně nad Rýnem „varianta Delta nic nemění“. „Vždy však existuje možnost, aby rodiny společně s pediatrem dospěly k individuálnímu rozhodnutí o očkování nebo proti očkování,“ uvedl Dötsch.

„Zdravotní rizika koronavirové infekce pro děti a dospívající v současné době hodnotím jako tak nízká, že čekání na nové poznatky o očkování může být pro váhavé lidi alternativou,“ řekl. “Míra úmrtnosti a závažnost onemocnění dětí a dospívajících po koronové infekci je podobně nízká jako u sezónní chřipky. Zatím neexistují žádné důkazy o tom, že by to změnila varianta Delta nebo jakákoli jiná varianta,” uvedl Dötsch. „Na nikoho by proto neměl být vyvíjen nátlak, aby očkoval, ale nikoho by to nemělo odradit.“

Odborník na zdraví SPD Karl Lauterbach již dříve požádal STIKO, aby se v mnoha zemích silně rozšířila varianta Delta, aby přehodnotila své omezené doporučení pro koronavirové očkování dětí. Epidemiolog varoval, že infikování dětí variantou Delta je příliš riskantní. STIKO dosud nevydalo obecné očkovací doporučení pro děti a dospívající od 12 let. Doporučuje očkování pouze pro děti ve věku 12 až 17 let s určitými již existujícími stavy, jako je obezita, cukrovka a chronická onemocnění plic.

Minulé pondělí vydala Svetová zdravotnická organizace WHO doporučení, ve kterém uvádí, že by děti a dospívající neměli být očkováni proti COVID-19. Podle organizace zatím není k dispozici dostatek údajů o dlouhodobých účincích očkování.

„Děti by zatím neměly být očkovány. Neexistuje dostatek důkazů o použití vakcín proti COVID-19 u dětí, aby bylo možné učinit doporučení pro očkování dětí proti COVID-19. Děti a dospívající mají tendenci k mírnějšímu očkování ve srovnání s dospělými Děti by však měly i nadále dostávat doporučené očkování.“, uvádí se ve zprávě.

Odborník na zdraví SPD Karl Lauterbach patří k předním politickým kovido-aktivistům, kterým je dáván pro šíření hororových scénařů a vyvolávání strachu maximální mediální prostor. V České republice můžeme k Lauterbachovi přirovnat parazitologa Jaroslava Flegra.

Ten se včera na svém Facebookovém profilu zmínil o tom, že byl jedním mužem napaden.

“Milý Micíku, ten rozzuřený pán, co na mě v neděli vyběhl z auta a zkoušel mě prohodit plotem (byl zatím první, ale jistě nebude poslední) si to vysvětlit nenechal, ale tobě to teď povím. Mrazáky v ulicích jsem fakt nevymyslel já. …. Primárním terčem jejich zuřivosti sice není Flegr – jeho články patrně nikdy nečetli a rozhovory neposlouchali – ale obraz Flegra, tak jak ho vytvořili novináři a zejména autoři novinových titulků. Já negativní kampaň proti své osobě zatím ignoroval. V ušetřeném čase jsem se snažil vysvětlovat, co by se mělo a co by se se nemělo dělat (a proč), abychom minimalizovali negativní dopady epidemie. Ale asi to byla chyba – terčem nenávisti zuřivců je sice mediální obraz Flegra, polámané kosti však budou bolet mne.
Toho pána jsem nakonec ukecal, takže se to obešlo s pár odřeninami a potlučenou kamerou. Na místě bylo taky dost svědků. Ale příště by to mohlo dopadnout hůř. Takže mi asi nezbývá, než svůj pokřivený obraz začít alespoň trochu řešit. Doufám Micíku, že mi s tím pomůžeš. Asi začneme mazáním nenávistných příspěvků pod články a banováním.”

https://amp-n–tv-de.cdn.ampproject.org/c/s/amp.n-tv.de/panorama/Kinderaerzte-widersprechen-Lauterbach-article22650520.html?utm_source=upday&utm_medium=referral


(Visited 718 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories

%d bloggers like this: