PO PRODĚLÁNÍ MÍRNÉ KORONAVIROVÉ INFEKCE LIDÉ ZŘEJMĚ ZÍSKALI DOŽIVOTNÍ IMUNITU

To dokazuje nová studie, o které se zmíňuje německý mainstreamový deník BILD.
Ti lidé, kteří byli očkováni, a ti lidé, kteří se zotavili z Korony, si užívají nově nabytých svobod. A pokud jde o tu druhou skupinu lidí, mohlo by dokonce platit, že jim jejich nemoc zajistila, že budou chráněni před virem po celý život – alespoň pokud měli mírný průběh.

Vyplývá to ze studie lékařské fakulty Washington University v St. Louis (USA), která byla zveřejněna v časopise „Nature“. Podle ní mají pacienti, kteří se zotavili z Korony s mírnými příznaky, téměř o rok později stále protilátky, které chrání před obnovenou infekcí. Vědci předpokládají, že tato ochrana může trvat celý život.

Vědci tvrdí, že počáteční zprávy, které předpokládaly, že koronavirové protilátky po infekci rychle ustoupí, neobsahovaly všechna fakta. Například počet imunitních buněk, které produkují protilátky, se po zotavení snížily, ale nikdy úplně nezmizely.

Ali Ellebedy, jeden z autorů studie a profesor patologie, imunologie a molekulární mikrobiologie, vysvětluje: „Je normální, že protilátky po akutní infekci klesnou, ale neklesnou na nulu, dosáhnou vrcholu.“

Aby zjistil, jak dlouho imunita vůči koronaviru skutečně trvá, vzal Ellebedy a jeho tým krev i kostní dřeň od celkem 77 účastníků studie, kteří přežili mírnou infekci KOVID-19.

Po infikování jim byla odebrána krev každé tři měsíce po dobu jednoho měsíce. Osmnáct účastníků také poskytlo kostní dřeň sedm až osm měsíců po infekci. Pět z nich poskytlo druhý vzorek kostní dřeně téměř rok po infekci. Pro srovnání tým také shromáždil kostní dřeň od 11 lidí, kteří se nikdy koronavirusem nenakazili.


(Visited 159 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email