Počet nakažených koronavirem v Itálii se zvyšuje. Zrušený karneval, fotbalové zápasy a obce v izolaci.

Nakažených koronavirem je v Itálii už 132. Zatím na virus s označením COVID-19 zemřeli v Itálii dva lidé. V postižených oblastech úřady ruší veřejné akce. V regionech Lombardie a Benátsko jsou zrušeny fotbalové zápasy, Benátky zrušili karneval.11 obcí je izolováno v karanténě. Itálie je zatím nejvíce postiženou zemí v Evropě.

 

V sobotu večer přijala vláda nouzová nařízení. Pro více než 50 000 obyvatel 11 obcí a měst, kde se infekce objevila, tak platí úplná karanténa. „Vkročení do těchto měst i jejich opuštění je zakázáno,“ komentoval mimořádné vládní opatření italský premiér Giuseppe Conte. “Kdo se pokusí uzávěru porušit, tomu hrozí „trestní stíhání“, dodal Conte s tím, že v případě potřeby bude do oblasti povolána armáda.

Jak jsme již informovali včera, zemřeli v Itálii na virus covid-19 první evropané. Jednalo se o 78 letého muže z Benátska a ženy z Lombardie.  Vysoký nárůst nakažených hlásí také Jižní Korea.

Ministerstvo zahraničí ČR ve svém rozesílaném bulletinu vyzývá občany, aby se zasaženým oblastem do doby vyřešení sanitární situace vyhnuli. Rovněž vyzývá občany, aby sledovali vývoj situace v Itálii a své cestovní plány uzpůsobili aktuální situaci.

 

 


Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s infekcí COVID-19, je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106.

Informace o viru convid-19 na stránkách ministerstva zdravotnictví ČR

(Visited 513 times, 1 visits today)
První Evropané podlehli koronaviru. Dva lidé již zemřeli v Itálii. Po smrti 78letého z Benátska zemřela také žena Lombardie
Čína varuje: Smrtelný koronavirus se přenáší na bankovkách! Země zahájila spalování hotovosti z Wuhanu a dalších míst. Miliardy v plamenech.

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

KORONAVIRUS - COVID-19