POKUD NENAOČKOVANÍ LIDÉ V RAKOUSKU OPUTÍ SVŮJ DŮM, HROZÍ JIM POKUTA AŽ 1 450 EURO

Ilustrační foto: foto Flickr licence  CC BY 2.0

Policie nyní v Rakousku kontroluje důkazy 2G – zda je člověk naočkovaný nebo uzdravený. Neočkovaným lidem hrozí pokuta ve výši 1 450 EUR, pokud opustí svůj dům nebo své obydlí.

Od pondělí policie kontroluje 2G důkazy – očkovací průkazy – na veřejných prostranstvích. Za porušení hrozí pokuta až 3000 eur.

Lockdown pro neočkované osoby, který platí od pondělí, „bude velmi důsledně sledováno,“ oznámil rakouský kancléř Schallenberg. Například v rámci dopravních kontrol, ale také před obchodními domy. Ministr vnitra Nehammer také oznámil, že od pondělí jsou v každém okrese zřízeny dvě další policejní hlídky, které budou výhradně kontrolovat lockdown. Zřízena jsou také kontaktní místa kriminální policie, například v boji proti podvodům v souvislosti s certifikáty. Kontrola soukromého prostoru není pro Nehammera problém. Apeloval však na zachování pravidel v soukromé sféře, „i když policie nemůže samovolně do soukromého prostoru vstupovat“.

Každý, kdo je kontrolován ve veřejném prostoru a nebude mít u sebe platný 2G doklad a projeví se jako „nerozumný“, bude potrestán.

Odmítnutí kontroly 2G: 1 450 EUR
Porušení zákazu vycházení: pokuta 1 450 EUR
Porušení pravidla 2G jako zákazník: pokuta 1 450 EUR
Porušení pravidla 2G jako operátor: 3 600 EUR
Porušení pravidla 3G v zaměstnání jako zaměstnanec: 500 EUR
Porušení pravidla 3G na pracovišti jako zaměstnavatel: 3 600


(Visited 1 261 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories

%d bloggers like this: