POKUTA ZA NAŘÍZENÍ POUŽÍVAT ROUŠKY JE V TEXASU 1000$ – ROUŠKY JIŽ NESMÍ U OBČANŮ NIKDO VYŽADOVAT

Public Domain, https://commons.wikimedia.org

Texas ruší krornavirová opatření; žádné roušky ve školách nebo ve vládních agenturách. Konečně Svoboda! Guvernér amerického státu Texas Greg Abbott se nenechal zastrašit médii. V Texasu jsou nyní roušky také postupně vyřazovány ze škol a vládních agentur. Texas zvedá plachty a jede plnou rychlostí vpřed zpět do normálu.

Pouze 30% Texanů se dosud sklonilo před povinným očkováním, děti byly očkovány minimálně. Svojí vyhláškou – Executive Order – Abbot dokonce zakázal povinnou vyžadovat nočení roušek pod hrozbou pokut. Od pátku může být jakékoli vládní agentuře, která se pokusí uložit povinnost užívání roušek, uložena pokuta až do výše 1 000 USD.

Nařízení má vážné důsledky pro veřejné školy. Poté, co Abbott počátkem března zrušil povinnost uřívání a vyžadování užívání roušek, bylo školním systémům umožněno dodržovat vlastní pokyny pro nošení roušek. Podle nového nařízení však po 4. červnu nebude již možné roušky vyžadovat u žádného studenta, učitele, rodiče ani jiného zaměstnance či návštěvníka.

Navzdory ponuré mediální panice nad možnými dopady zrušení celostátní povinnosti nosit roušky je Abbott v přechodu ke svobodě a normálnosti nezlomný. V Texasu se úrovně nákazy až tak nezvýšily a o víkendu první den po více než roce nezaznamenal státní zdravotní úřad ani jedno úmrtí na koronavirus.

„Můžeme bojovat s Koronou a současně bránit svobodu Texanů tím, že jim dáme na výběr, jestli roušky nosit chtějí nebo nikoliv,“ uvedl Abbott ve svém prohlášení.

Abbottova nová pravidla vstoupí v platnost po skončení školního roku. Poslední školní den pro největší školní čtvrť státu, Houston ISD, je 11. června. Třídy končí 18. června v druhém největším okrese státu, Dallasu ISD.

Na webových stránkách texasské vlády se k novému nařízení z 18. května přímo uvádí:

Guvernér Greg Abbott dnes vydal prováděcí nařízení – Executive Order – zakazující vládním subjektům v Texasu – včetně krajů, měst, školních obvodů, úřadů pro veřejné zdraví nebo vládních úředníků – vyžadovat nebo nařizovat nošení roušky. Veřejné školy mohou pokračovat v dodržování platných pokynů pro nošení roušek do 4. června. Po 4. červnu nemusí být od žádného studenta, učitele, rodiče nebo jiného zaměstnance či návštěvníka vyžadováno, aby nosili na akademické půdě roušku.

Od 21. května mohou být místní samosprávy nebo úředníci, kteří se pokusí uložit povinnost nošení roušek nebo nařídí omezení v rozporu s výkonným nařízením – Executive Order, pokutováni až do výše 1 000 USD.

„Stát Lone Star nadále poráží COVID-19 pomocí široce dostupných vakcín, terapeutických léků na protilátky a bezpečných postupů používaných Texasany v našich komunitách,“ řekl guvernér Abbott. “Texasané, nikoli vláda, by měli rozhodovat o svých nejlepších zdravotních postupech, a to je důvodem, proč roušky nebudou okresy veřejných škol ani vládními subjekty vyžadovány. Můžeme bojovat s Koronou a současně bránit svobodu Texanů tím, že jim dáme na výběr, jestli roušky nosit chtějí nebo nikoliv.“

Z výkonného nařízení jsou osvobozena státem podporovaná obytná centra, státem vlastněné nebo provozované nemocnice, zařízení trestního soudnictví v Texasu, zařízení ministerstva spravedlnosti pro mladistvé v Texasu a okresní a obecní věznice.


(Visited 2 360 times, 2 visits today)
Please follow and like us:

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email