USA: Poskytovatel internetu v Idaho blokuje Facebook a Twitter

Poskytovatel internetových služeb v oblasti North Idaho a Spokane ve státě Washington se rozhodl zablokovat svým zákazníkům Facebook a Twitter a to po stížnostech svých zákazníků na cenzuru na těchto platformách. Společnost T1 WIFI potvrdila, že od této středy bude blokovat přístup na Facebook a Twitter ze své služby WIFI pro některé zákazníky.

Tento krok společnost učinila poté, co Twitter trvale zablokoval prezidentovi Donaldovi Trumpovi jeho účet a Facebook prezidenta zablokoval na neurčito.  „Uvědomili jsme si, že Twitter a Facebook jsou zapojeny do cenzury našich zákazníků a informací,“ zní e-mail vašim zákazníkům T1 WIFI.

„V posledních několika dnech jsme přijali mnoho telefonních hovorů od našich zákazníků, kteří se vyjádřili svou nespokojenost s cenzurováním sociálních sítí. Nechtějí, aby se jim weby těchto sociálních sítí  zobrazovali v jejich internetovém připojení  a nechtějí, aby na tyto stránky chodily jejich děti,“ pokračuje e-mail . T1 WIFI dále dodala, že o blokaci těchto webů požádalo dvě třetiny zákazníků.

ČTĚTE TAKÉ: Facebook a Instagram zakážou veškerý obsah obsahující frázi „Stop The Steal“

“Naše společnost nesouhlasí s tím, že by web nebo stránky sociálních sítí měly oprávnění cenzurovat co smíte a nesmíte vidět a skrývat před vámi informace,” uvádí se v e-mailu. “Rozhodli jsme se zablokovat přístup k těmto dvěma platformám z naší internetové sítě.”

Poskytovatel internetu dále vysvětlil, že nesouhlasí počínáním Facebooku a Twitteru, stejně jako s konáním dalších velkých technologických společností jako Google, Amazon a Apple s cenzurováním uživatelů nebo s tím, „že se snaží vyřadit konkurenci“, jako je Parler. V aktualizovaném e-mailu zaslaném zákazníkům ISP potvrdil, že nebude blokovat webové stránky pro zákazníky, kteří je blokovat nechtějí.

 

 

(Visited 676 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu